şükela:  tümü | bugün
  • haziran 2018'de yapilmasi beklenen sinav.
  • (bkz: yeter kırdın sınavı)
    kurcalaya kurcalaya ayarsız gemi gibi yıllardır...
  • önümüzdeki yıl olmama ihtimalinin de olduğu sınav ; onun için cumhurbaşkanımıza bir öneri de ben veriyim (bkz: bsg).
  • kardeşimin maruz kalacağı üniversiteye geçiş sınavı. eğitim dönemi içinde sistem mi değiştirilir? resmen kaynak bulamıyorum çocuğa ders çalışması için.

2018 yks konuları için linkteki kaynak dışında detaylı bir paylaşım bulamadım. elinde olan varsa inboxuma beklerim. lazım olan da linkteki kaynağa göz atabilir.
  • bir insanın zamanının, emeklerinin hiçe sayıldığı sınav mesela ben sayısalcı olmama rağmen yaz tatilinde tarih coğrafyayı bitirdim ama adam senenin ortasında bir açıklama yapıyor tarih coğrafya çıkmayacak gerçi türkiye de yaşıyoruz ne bekliyordum ki
  • (bkz: #71747566)
  • bazı branşlarda soru yükseleceği yönünde haberler çıkmıştır.
    haber linki
    olması gerekendir. çünkü fen bilimlerinde 30 - 40 konu başlığı varken 13 veya 14 soru sorulması gençleri fen çalışmaktan soğutmuştu. ayrıca loto oynar gibi soru tahmini yapmaya itmişti. soru sorulmayacaksa konu anlatmak saçma. misal biyolojide sen bir sürü sistem anlatacaksın ve belki birinden ya da ikisinden soru gelecek. neden anlatasın o halde veya öğrenci neden çalışsın. gider matematik çalışır, türkçe çalışır.
  • sınav tarihleri hakkında güncelleme yapılmış.
    --- spoiler ---

yks temel yeterlilik testi 23 haziran cumartesi günü yapılacak. ikinci oturum ve dil testi ise 24 haziran'da gerçekleşecek.

--- spoiler ---

haber linki
  • bu sınav kadar cenabet bir sınav görmedim ben. şimdi de eski sisteme çark ettiler. aylarca üzerinde çalıştık denilerek anlatılan yks nin ne kadar ahmakça ve gelişigüzel hazırlandığı belli olunca ve reisleri de emredince eski ygs sistemine döndüler. hakikaten söylenecek söz yok. ver mehteri de gec...