• ea sıralamam 75. 500 sözel sıralamam da 14.500. normalde hukuk okumak istiyordum çap vs yaparak ama çok zormuş. her türlü bölüm önerisine açığım öğretmenlik hariç.

adberilgenhan adlı arkadaşımız gelecek yıllarda ön planda olacak mesleklere ilgili bir video yapmış çaylak olduğundan link ekleyemiyormuş linkini ekliyorum

https://youtu.be/bl3xft3kgau

çok yazdıran muallime adlı çaylak arkadaşımız da tercih nasıl yapılmalı adında bir video hazırlamış onun da linkini ekliyorum faydası olur umarım
    https://youtu.be/bpasyomwa7m
  • sırf üniversite okuyor desinler diye tercih yapmayın. okulu bitirip işsiz kaldığınızda, kimseyi çevrenizde bulamayacaksınız.

belki istediğiniz bölüme üniversite 2. sınıfta geçiş yaparsınız. istemediğiniz bir bölümü okumaktansa, istediğiniz bir bölüme sonradan geçiş yapmak çok daha iyi olabilir.
  • gerçekten çok istemiyorsanız tıp yazmayın. bu da size benden bir kıyak olsun.

edit: odtüspor
  • psikolog bir abiniz/kardeşiniz olarak bölüm hakkında sorularınıza açığım. yeşillendirebilirsiniz.

edit: tercih danışmanlığı yapmıyorum. puanım ve sıralamam bu hangi üniversitenin hangi bölümü gelir ya da şunu okusam şuraya gitsem şöyle yapsam böyle yapsam diye mesaj atmayın.

büyük harflerle: sadece "psikoloji" ile alakalı soruları cevaplıyorum. sıralamanız ya da puanınızla ilgili bir şey yapamam.

edit-2: çok fazla soru geldi bu yüzden genel ve kapsamlı bir entry'yi psikoloji başlığına yazacağım. gelen mesajlara yetişemiyorum bu yüzden cevap veremediklerim sorun etmesin. şimdilik konuyla ilgili soru almıyorum ve mesajlara dönüş sağlayamıyorum bilginize.

edit-3: #110811055 buradaki entry'de bölüm hakkında soruları cevapladım, bakabilirsiniz.
  • yurt dışında hukuk okumakla ilgili bilgisi olan varsa bilgilendirebilirse çok sevinirim
  • doğu dilleri, özellikle çince, arapça için bilgi verebilirim.

büdüt: arkadaşlar çok mesaj geldi, akşam hepinize cevap vereceğim.
  • çaylaklar arada kaynar ama eşit ağrılıkçı kardeşlerim yazabilir yardımcı olurum
  • fizyoterapist bir büyüğünüz olarak fakültenin kıyısından köşesinden dahi geçmeyin, derim. ha daha fazla bilgi almak isteyen olursa ben buralarda yokum.
  • inşaat mühendisliği düşünen varsa düşünmemesi için kolayca ikna edebilirim.

tanım: gençler adına faydalı bir yardımlaşma başlığı.
  • istanbul üniversitesi hukuk fakültesi yazacak olanları vazgeçirmek için buradayım.
1024 entry daha
hesabın var mı? giriş yap