şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle açıklanandır. henüz haber linki yok, sonrasında editleyeceğim.

edit: 25-26 temmuza ertelenmiştir. http://www.haber7.com/…mi-universiteler-acilacak-mi

üniversite sınavına hazırlanan lise son sınıf öğrencisiyim. zaten altında yeterince ezildiğimiz bu sınav psikolojisinin üstüne virüs problemiyle karşılaşmış, mahvolmuştuk. şimdi de muhtemelen haziran ayında -o berbat yaz sıcaklarında- okula gitmek, ders çalışmak zorunda kalacağız. oradan bakınca kolay görünse de, dört yıl cezaevinde yatmış, çıkacağı günü sayan adama ''bir ay daha bekleyeceksin.'' denilince sonuçları yıkıcı olabiliyor. şahsen ben çok üzgünüm. ne diyeyim, olması gereken bu olduğu için fazla bir şey diyemiyorum.
  • bekliyoruz bakalım mantıklı olandır.
  • tv haber bültenlerine düştü.

edit.

linkin park : https://imgur.com/a/wktxpbf
  • bir zahmet ertelensin. sınava girecek öğrenci sınavı mı düşünsün. ailesini mi düşünsün. okula gidiyor onu mu düşünsün. babası belki işsiz kaldı onu mu düşünsün. belki kirada oturuyorlar onu mu düşünsün. allah sabır versin bu sene sınava girecek arkadaşlara. umarım sizler için daha iyi bir fırsat olur.
  • en cenabet seneye denk geldik
  • beklenen haber nihayet geldi. çalışkan öğrenci grubu sınav ertelensin doğru düzgün çalışalım derdindeyken, tembel olan grup ertelenmesin de haziranda kurtulalım şu beladan diye bakıyordu duruma. ama bu koşullarda, yirmişer dakikalık bomboş uzaktan eğitim videolarıyla bu çocukları sınava almak zaten adil olmazdı.

şimdi sırada ziya selçuk'un "yüz yüze eğitimde işlenmeyen konular sınava dahil olmayacak" açıklamasının netleşmesi olmalı zira mezuna kalan ya da tyt konularını erkenden bitiren öğrenciler; ayt konu kapsamına giren ve dahil edilmeyeceği söylenen ve aynı zamanda yks'nin en kallavi sorularının olduğu bu konuları çoktan bitirmişlerdi. kapsama alınmayan konular ayt'nin de büyük kısmını oluşturuyordu. ayt ise üniversiteye yerleşme puanının %60'ı demek. özetle, hem lise eğitiminin belki de en mühim konu başlıklarının yeterliliğini sınavlarda ölçebilmek hem de bu konulara çoktan çalışan öğrencilerin haklarını korumak adına bu konuda bir düzeltmeye ihtiyaç var.
  • kardeşime yaramayacak olan durumdur. çalışan arkadaşlar daha fazla ilerleyip gelişirken, kardeşim 2 yıldır tekrarladığı çalışıyorum ayağına kendisini odasına kilitleyip takılmaca durumunu bir buçuk ay daha tekrarlayacaktır.
  • kardeşim universite giriş sınavına hazırlanıyor. whatsapp grupları var. velisi olarak ben de grupta varım. bu gün sinavın ertelendiği duyruldu tartismalar vs grup bu gün pek aktif. 11. sınıflardan bir öğrenci soruyor: hocam önümüzdeki seneki sınav da ertelenir mi?

(bkz: diego dur allahını seversen zaten ortalık karışık)