şükela:  tümü | bugün
  • hayalleri ve idealleri olan genç arkadaşımızdır.
    kaynak: https://twitter.com/…tatus/1159169369076916226?s=21

edit: arkadaşımız kız olduğunu söylemiş, ayrıca başlığı görmüş. link
  • muhtemelen mezun olunca yurtdışında bir ar-ge şirketinde çalışacak olan bilim aşığı arkadaşımızdır.
  • hacettepe tıp dururken boşuna puanına yazık etmiş gençtir. ileride pişman olup kafasını vururken türkiye'de yaşadığını anlar.

(bkz: üniversiteler fizikçi değil pastacı yetiştirsin)
  • (bkz: cern)
  • (bkz: mal)

edit: fen lisesi sınavında türkiye 54. olan birinin daha sonra üniversite sınavında ilk 200'e girip, tüm ikazlara rağmen idealist davranıp odtü fizik yazarak hayatının hatasını yapmasına şahit olmuş biri olarak yanlış yaptığını tek kelime ile anlatmaya çalıştım. özelden küfredenlere de üşenmeyip tek tek orospu evladı mesajımı ilettim.
    şu an ne mi yapıyor. kpss ile atanmaya çalışıyor.
  • ne güzel işte. bize de başarılarının devamını dilemek düşüyor.

(bkz: aziz sancar) kimyadan nobel aldı mesela. herkes istediğini okusun

edit: aziz sancar liseden sonra tıp fakültesi mezunudur. benim kastım başlıktaki gencin de hayallerinin peşinden gidip belki de akademisyen olmak istemesi ile alakalıydı. yeşillendirip de belirten yazarlara teşekkür ederim.

büdüt: buraları okumuşsun. ileride amerika'da stanford, mit, yale vs. ayarında bir okulda msc/phd okumayı düşünürsen yeşillendirebilirsin. bu da burada dursun. başarılar
  • ufak bir konsantrasyon yitiminde pişman olacak genç arkadaşımızdır. aynı motivasyonu sürdürürse başarılı olması ve seçiminden memnun olması muhtemeldir.
  • (bkz: mete atatüre) hayranıdır.
  • neden başlığının açıldığına anlam veremediğim seçim.

hala şu bölüm dururken niye yazmış diyenler mal diyerek hakaret edenler çıkıyor. ne istiyorsunuz arkadaşlar herkes sırf parası daha iyi diye bilmem hangi bölümü mü seçsin? doktor, mühendis olup yaptığı işi sevmediği için baştan savma işler yapıyor insanlar sonra burada yok şöyle kötü böyle boktan sistemimiz var diye sızlanıyor bunları yazan arkadaşlar. rahat bırakın insanları. şimdi o arkadaş bu siteye girip hakkında yazılanları hakaretleri görünce ne olacak? altı üstü bir üniversite bölümü seçmişim insanlar hakaret ediyor diyecek. her bokun başlığını açıp insanları aşağılamayın.