• hayalleri ve idealleri olan genç arkadaşımızdır.
    kaynak: https://twitter.com/…tatus/1159169369076916226?s=21

edit: arkadaşımız kız olduğunu söylemiş, ayrıca başlığı görmüş. link
  • muhtemelen mezun olunca yurtdışında bir ar-ge şirketinde çalışacak olan bilim aşığı arkadaşımızdır.
  • (bkz: cern)
  • ne güzel işte. bize de başarılarının devamını dilemek düşüyor.

(bkz: aziz sancar) kimyadan nobel aldı mesela. herkes istediğini okusun

edit: aziz sancar liseden sonra tıp fakültesi mezunudur. benim kastım başlıktaki gencin de hayallerinin peşinden gidip belki de akademisyen olmak istemesi ile alakalıydı. yeşillendirip de belirten yazarlara teşekkür ederim.

büdüt: buraları okumuşsun. ileride amerika'da stanford, mit, yale vs. ayarında bir okulda msc/phd okumayı düşünürsen yeşillendirebilirsin. bu da burada dursun. başarılar
  • ufak bir konsantrasyon yitiminde pişman olacak genç arkadaşımızdır. aynı motivasyonu sürdürürse başarılı olması ve seçiminden memnun olması muhtemeldir.
  • (bkz: mete atatüre) hayranıdır.
  • yol göstereni yoktur. yaz öncelikle iyi bir mühendislik, sonra yap double’ını fizik bölümüyle. sonra doktora için ver elini princeton.
  • bayılıyorum bu tıp tıp diyenlere. her şey maaş mı yani mutlu olmayacaksa veya mesleğe yatkınlığı yoksa bu mudur yani tıp bitirince 10 bin al işe başla.
    tanım: takdir ettiğim insandır. insan hayallerinin peşinde koşmalı. bu hayat onun.
  • kardeşim sana helal olsun bizim yapamadığımızı yapmışsın dedirten olay
  • olm var ya çok zengin olsam, yani ne bileyim koç, sabancı falan olsam 5-10 bin lira aylık burs vermek isteyeceğim genç..

adam parayı değil hayallerini tercih etmiş. gözlerinden öpüyorum genç kardeşimin. umarım çok yararlı işler yapacaktır.

edit: çocuk, erkek değil kızmış.
hesabın var mı? giriş yap