• muhtemelen mezun olunca yurtdışında bir ar-ge şirketinde çalışacak olan bilim aşığı arkadaşımızdır.
  • olm var ya çok zengin olsam, yani ne bileyim koç, sabancı falan olsam 5-10 bin lira aylık burs vermek isteyeceğim genç..

adam parayı değil hayallerini tercih etmiş. gözlerinden öpüyorum genç kardeşimin. umarım çok yararlı işler yapacaktır.

edit: çocuk, erkek değil kızmış.
  • 2012'de 5 bininci olup bilkent matematik yazan arkadaşımla taşak geçmiştik. dersane hocası mı olcan lan zuhahah diye. bölümü birincilikle bitirdi şu an stanford'da doktora yapıyor. ben de çok akıllıyım ya odtü inşaat bitirdim bölüm 40k'ya düştü herkes iş arıyor *
  • tahminimce yüksek lisans ile birlikte türkiye'den uçup gidecek bir başka kıvılcım. buralarda bulamadığı değeri başka ülkeler gösterecek ve onların gelişmesi için emek harcayacak. bizde , ben dolarla alışveriş yapmıyorum tl ile alışveriş yapıyorum bana ne dövizin yükselmesinden diyen leş adamlarla yaşamaya devam edeceğiz.
  • yolu açık olsun.

temel bilimlere neredeyse hiç kıymet verilmeyen bu memlekette fazlasıyla güçlü ve saygıdeğer bir karar.
  • memnun kalmazsa universite sinavi siralamasiyla bolum degistirebilir

memnun kalmazsa o kapasitede bir ogrenci yarin okul icinde yeterli gpa alip yine bolum degistirebilir

memnun kalmazsa 27. olan adam seneye tekrar sinava girse 80 bininci olmayacak sonucta yine istedigi bolumu kazanabilir

o yuzden bana gore risksiz bir karardir, saygi duyulmasi gerekir
  • idealist genç arkadaşımızı kutlarım. ileride büyük işler yapacaktır, insanlığa katkı sunacaktır eminim çünkü üniversite sınavında böylesi bir derece elde etmesi tesadüf olamaz. bilinçli ve ne istediğini bilen birinin seçimi olmalı. ben de eğer bir gün maddi kaygılarımı sonlandıracak bir piyango falan kazanırsam (ki hiç piyango oyunu oynamam) işi gücü bırakıp fizik doktorası yapmak isterdim. şu garip varoluşumuzun sebebini anlamak için yürünecek en güzel yoldur fizik.
  • bayılıyorum bu tıp tıp diyenlere. her şey maaş mı yani mutlu olmayacaksa veya mesleğe yatkınlığı yoksa bu mudur yani tıp bitirince 10 bin al işe başla.
    tanım: takdir ettiğim insandır. insan hayallerinin peşinde koşmalı. bu hayat onun.
  • ne güzel işte. bize de başarılarının devamını dilemek düşüyor.

(bkz: aziz sancar) kimyadan nobel aldı mesela. herkes istediğini okusun

edit: aziz sancar liseden sonra tıp fakültesi mezunudur. benim kastım başlıktaki gencin de hayallerinin peşinden gidip belki de akademisyen olmak istemesi ile alakalıydı. yeşillendirip de belirten yazarlara teşekkür ederim.

büdüt: buraları okumuşsun. ileride amerika'da stanford, mit, yale vs. ayarında bir okulda msc/phd okumayı düşünürsen yeşillendirebilirsin. bu da burada dursun. başarılar
  • yüksek lisans ile yurtdışına gitme hayaliyle yazılmıştır. başarabilirse hayatını kurtarır. ama bir anadolu kezosuna ya da kekosuna (kazananın cinsiyetine bakmadım) aşık olup burada kalırsa formasyon kovalayıp öğretmen okur, bekçilik hayali kurar.
hesabın var mı? giriş yap