• yo mama ile başlayan, nutty professor'da bol bol gördüğümüz espriler.
    http://www.ahajokes.com/yo_mama_jokes.html
  • 12 buçuk dakikalık şarkının neredeyse 10 dakikası gitar solosu olan bu parça benim müzik bilgim sınırlarındaki en uzun ve en güzel gitar solosudur diyebilirim, öyledir değildir beni hiç alakadar etmez. vayanasını dedirten şarkıdır. güldürür ağlatır bi tuhaf yapar. frank zappa - sheik yerbouti albümünün kapanış parçası.
    ve buyrun değerli sözleri:

maybe you should stay with yo' mama
    she could do your laundry 'n' cook for you
    you're really kinda stupid 'n' ugly too

(verse repeats)

you ain't really made for bein' out in the street
    ain't much hope for a fool like you
    'cause if you play the game, you will get beat

she could do your laundry 'n' cook for you
    you're really kinda stupid 'n' ugly too
    and
    you should never smoke in pajamas
    you might start a fire 'n' burn yer face
    maybe you'll return to managua
    you could go unnoticed in such a place
  • (bkz: yo yo ma)
  • renee cox'un "yo mama's last supper" isimli fotografinda da yer alan ve espriden agir elestiriye gecilebilecegini gosteren deyis. fotograf, leonardo da vinci'nin last supper'ini ciddi bir sekilde yerinden ederek, isa'nin yerine renee cox'un ciplak bedenini etrafina ise 12 siyah havariyi yerlestirir. rudy giuliani tarafindan hakarete ugrayan cox, kendisinin de bir katolik olarak yetistirildigini, siyahlarin ve kadinlarin tarihten silinmis olmasini ve katolikligi elestirmenin hakki oldugunu dile getirir.
  • geçen gün şunu duydum:

"yo mama is so stupid, she studies for hiv test"
  • latincesi de olan kavrammış: tua mater tam antiquior ut linguam latine loquatur (annen o kadar yaşlı ki latince konuşuyor.)
  • ingilizce'de cok kullanilan saka cesidi. ayrica mtv de bir ara sovu bile yapilmistir.
  • you're really kinda stupid 'n' ugly too ancak bu kadar duygusal söylenebilirdi bir şarkıda.
  • bu güne kadar duyduğum en * ilginci "your mum is so fat, she walked past the tv and i missed the first season of lost". yani "annen o kadar şişman ki, televizyonun önünden geçerken lost'un ilk sezonunu kaçırdım."
hesabın var mı? giriş yap