• 2000 senesinde kurduğu silk road ensemble topluluğu ile birlikte 4-5 eylül tarihlerinde zorlu center'da konser verecek olan üstad. sabırsızlıkla bekliyoruz.
  • 3 eylül 2014 tarihinde ahmed adnan saygun sanat merkezi 'nde silk road ensemble grubuyla konser verecek olan; grammy ödüllü, amerika'nın en yüksek onuru “presidential medal of freedom”ı barack obama'dan almış dünya çapında ünlü amerikalı çellist.
  • dün silk road ensemble ile izmir'e unutulmaz bir gece yaşatmış büyük usta. mütevaziliği ve gülümsemesi akıllardan çıkmayacak.
  • dün akşam zorlu center psm'deki konserinde beni ve benim gibi klasik müzik şöleni bekleyen birkaç hayranını hayalkırıklığına uğratmış usta. silk road ensemble projesi kapsamında geldiğini ve solo performans olmadığını bilsek de bu derece etnik ve batı-doğu sentezinden ziyade doğu müziği beklemiyorduk açıkçası. kendi adıma konserin en etkileyici tarafı kürt sanatçı aynur'un yo-yo ma ve diğer yaylılar eşliğinde sergilediği performans oldu. kadının ne anlattığını anlamasanız bile tüyleri diken diken eden etkileyicilikte bir ses rengi var, yaylılarla da birleşince iyice şölene dönüştü olay. utanmadım daha sonra tekrar tekrar dinlemek için ses kaydı aldım koltuğumun altından. helal olsun.

dipnot: yo-yo ma dünyanın en güleryüzlü ve mütevazı müzisyeniymiş. bir kez daha hayran kaldım kendisine ama lütfen en kısa zamanda bir de klasik performans için gelsin. bilet fiyatlarını minimum 180 tl yapan zorlu'yu da tercih etmezse daha bir seviniriz elbette.
  • cuma vakti konserine gitsem mi gitmesem mi diye beni iki arada bırakmış sanatçı. en ucuz bilet 180 lira, tamam uçuk sayılmayabilir ama ucuz hiç değildir.
    bu entry yarın konser yorumu için editlenecek mi yoksa kendi halinde fakir fakir duracak mı? bekleyip göreceğiz.
  • izmirde yaşamayı bu yüzden seviyorum. istanbulda en ucuz biletin 180 lira olduğu konser izmirde iyi mevkiler 90 liraydı ve mekan türkiye'nin en iyi salonuydu. salonun ücretsiz otoparkı, kolay ulaşımını da hesaba katarsak burası cennet gibi lan...
  • konserlerinde ahmed adnan saygun bestelerine de yer veren muzisyen (bkz: http://www.valleyperformingartscenter.org/…ruary-3/) (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=s8zeqlmpbay).
  • farid farjad gibi dinlemesi keyifli bir müzik adamı.. cello olmus keman olmuş ne farkeder.. müzik öyle güzel ki.. insanın güzel şeylere inanası gelir ..
  • tam bir zalım.

7 yaşında verdiği bir konser kaydı var. entonasyonu, parmaklarının yumuşaklığı o zamandan kendini belli ediyormuş. insan yedisinde neyse yetmişinde de odur derler, şu an 60 yaşında ama rahat bir on sene daha böyle gider.

dün doğum günüydü. nice yıllara üstat!
  • bir çello dile gelse , dünya üzerinde beni sadece bu adam çalsın diyeceği usta müzisyendir.ağlatır.
hesabın var mı? giriş yap