şükela:  tümü | bugün
  • wordpress ortamında kullanılabilecek en kallavi arama motörü optimizasyon plug-in'lerinden bir tanesi.

bu zımbırtının ayarlarını kurcalarken bir seo uzmanı olup çıkmak mümkün.

http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-seo/
  • wordpress için şu an piyasadaki (bence) en iyi seo eklentisi. neredeyse haftada bir güncelleniyor ve kullanması gerçekten çok kolay. lynda.com'un wordpress seo videolarını bulup izlerseniz çok detaylı anlatımı var. 2 yıldır kullanıyordum, ona rağmen bir sürü bilmediğim şeyi öğrendim.
  • türkçe translate olayı olan ve bu translate projesine abidik gubidik google translate copy pasteçilerinin dadandığı türünün en iyi ördeği eklenti. canım çıktı lan , o kadar hata var ki, adamla iritbata geçip kapat şu türkçe desteğini diyecem o derece. eklentide 70% görünüyor ama çevirilerin yarısından fazla google translate. yapacağınız işi sikeyim. tek tek düzeltiyorum molalarda küfrede küfrede.

(because of date display) = (çünkü tarih ekranı)
    should this page be in the xml sitemap at all times, regardless of robots meta settings? = bu sayfayı olursa olsun robotlar meta ayarları, her zaman xml site haritası olmalıdır?
    title to use for this page in breadcrumb paths = kırıntı yolları bu sayfayı kullanmak için başlık

daha bunun gibi bir sürü saçma sapan çeviriler.

https://translate.yoast.com/…rdpress-seo/tr/default

edit:
    yeni inciler:
    ımport & export = ıthalat ve ihracat (hassiktir lan ben niye düşünemedim bunu)
  • 2 günümü harcayıp türkçe çevirisini yaptığım ve mo uzantılı çeviri dosyasını mail ile gönderdikten sonra bana yanıt olarak "mo dosyasını kabul edemiyoruz translate sayfasından yap" diye cevap gönderen gudik developerlara sahip eklenti. iyi böyle o zaman google translate ile devam edin siz. bir de bunların çevirilerini onaylayan emre isimli bir vatandaş varmış. emre burayı okuyorsan acil bir türkçe dersi al hacı ben sana söyleyeyim.
  • üç ay gibi bir sürede, haftada bir yazı yayınladığım sitemin tüm seo ayarlarını kendisi ile yapıyorum ve toplamda 38 yazısı olan web siteme google günde 20 kişi gönderiyor. google'ın seveceği yazıları yazar ve yoast ile seo düzenlemesi yaparsanız kısa sürede web sitenizden para kazanabilir noktalara gelebilirsiniz. süpersin dostum!
  • bu eklenti konusunda yardıma ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. işin içinden çıkamadım. süreli ünlem çıkıyor ve seo iyi ibaresini görmüyorum. yazılarımı arşivlediğim için o mantıkla yazmıyorum. siteye koyduğum yazıların bazıları makale, bazıları da kısa şiir ve deneme.
  • tavsiyeleriyle hayatı kolaylaştıran plugin. kullanın, kullandırın.