şükela:  tümü | bugün
  • insanın kalbini acıtan gerçeklerden bir tanesi. kardeşim ne yapacagız biz sizinle? tartışmada sürekli susan sevgili gibi insana kafayı yedirirsiniz.

(bkz: nolacak olum bu işler ya)

ek: ulan fetocu yaptiniz, chpli yaptiniz. ne bok yerseniz yiyin. kafalarin yetersiz oldugunu anlayamadim hata bende adamlar anlamak degil hemen dusman olmak hasim olmak istiyor. tiksindirdiniz.
  • artık anlayın halkımızın en az yarısı son derece kalitesiz gerizekalılardan oluşuyor bir şey anlatıp ikna olmasını beklemeyin çünkü ikna olacak kişi az da olsa vizyoner bir insandır bu dingilleri belli araçlarla zor durumda bırakmak lazım çözüm ancak bu olur
  • görev yaptığım yerde bir personele 'kime oy vereceksin' diye sordum.bana reise oy vereceğim dedi.peki muharrem ince'yi hiç izledin mi veya dinledin mi bir yerden dedim.yok diye cevap verdi.hangi televizyon kanallarını izliyorsun diye sordum,ahaberden başka bir kanal izlemiyorum dedi.neden dedim,'abi dinlersem kafamı belki çelebilir,kafam bulansın istemiyorum' diye cevap verdi.tamam dedim,çektim gittim.uğraşılmaz bunlarla.
  • ''bir delil ile 40 alimi yendim, 40 delil ile bir cahili yenemedim''

(bkz: konda'nın akp seçmeni raporu)
  • yobaz ve gericilik ayrı terimler. solcunun da sağcının da, dinlinin de dinsizinde yobazı vardır. açık fiikirli olmayıp, asla fikrini sorgulamayanı vardır. gerici farklı bir mevzu. solcunun da sağcının da gericisi vardır.
  • bu milleti helikopterle mermi yağdırarak, ses hızını aşan uçaklarla korkutamazsınız.

edit: entrysine cevap olarak girdiğim bu entry, ilgili arkadaşın (bkz: huaaa allah ne kadar super lan) ekşisözlükte görmeye pek de alışık olmadığımız şekilde hoşgörülü bir biçimde entrysinin belli bir bölümünü kaldırması üzerine "askıda" kalmış gibi oldu.

yazışmayı deneyin arkadaşlar, o zaman anlayabiliyorsunuz birbirinizi. westmoreland gibi dalyaprak olup yaftalamayın insanları.

bu editi de utanan ayi isimli arkadaşımızın "sen ne diyon lan dingil? fetocuları savunan mı var burada?" şeklindeki mesajı üzerine yazdım. o da anladı durumu :) "hee" yazmış, anladım mahiyetinde. konuşun, iletişime geçin, valla güzel bir şey.
  • fetoya düşman olmak için, yıllardır izah etmeye calistigimiz mevzuları anlamak için ''helikopterle mermi yagdırıp, ses hızını aşan ucaklar ile korkutulmak mı gerekiyor'' izahını da anlayamamış yazarların oldugu baslik. yani biz size bile anlatamiyorsak, işimiz zor be usta.
  • klasik chp li kafası,mesela kadıköy -izmir-beşiktaş -trakya gibi yerlerde doğru dürüst hizmet almazlar ,sorsan hepsi belediyelerinden şikayetçidir, ama seçim zamanı odunu koysan oy verirler ..sorgulama yok, daha iyi hizmet istemek yok.sözcü okur halk tv seyrederler.o kadar karamsar haber seyredip okumak dan kafayı yerler ,bunalıma girerler,devamlı sıkıntı yaşarlar.içlerinde huzur kalmaz,huzursuz olunca da çevreye sarmaya başlarlar.neden herkes benim gibi düşünmüyor diye sağa sola saldırıp hakaret ederler.
    ikna olmak mı?nerdeee,onlar akademisyen,hepsi okumuş çocuklar,her şeyi onlar bilir.yanlarında çalışanlara öğütler verirler bilgi verirler aydınlanmalarını sağlarlar yüce bilgili insanlar...::))bu millete inanan, güvenen herkes kazanmıştır ,inanmadığınız,güvenmediğiniz,aşağıladığınız sürece kazanamazssınız....

ömer seyfettin, “bu millet âlim değildir ama ariftir. bu irfanı sayesinde pek çok şeyi okumuşlardan daha iyi sezer, fark eder ve bilir” der.