şükela:  tümü | bugün
 • "tanrinin askeri" lakapli ufc dovuscusu.
  cok iyi bir dovuscu ve gordugum en iyi fiziklerden birine sahip.
  profesyonel mma kariyerinde 13 mactan sadece birini kaybetmis.
 • az önce luke rockhold'u 3. rauntta nakavt etmiş olan hayvanımsı. maalesef tartıda gerekli kiloyu tutturamadığı için orta siklet geçici şampiyonluk kemerini alamadı, boş döndü ama robert whittaker ile şampiyonluk kemeri için maça çıkmaya da hak kazandı.
 • nam-ı değer cuban missile
 • acun'un exatlon yarışmasına katılmış adam. görünce çok şaşırdım.
 • israel adesanya'nın kendisi için "onun işini çabuk bitiricem" gibisinden açıklamasına acayip komik bir tepki veren dövüşçü.

  https://www.instagram.com/…vxn/?igshid=9ej6cqn3xxw7

  an itibarıyle 42 yaşındadır. 2000 yılı syney olimpiyatlarında gümüş, 99 yılında ankara'da yapılan dünya şampiyonasında altın madalya almıştır serbest güreşte.
 • maç sonu açıklamalarında insanlar buraya gerçek bir dövüş izlemek için geliyor, bunun gibi bir dövüş için değil. insanlar bunun için para ödüyor diyerek seyircilerden bir nevi özür dilemiştir. aynı şekilde, benzer açıklamaları adesanya'da yapmıştır. adesanya romero hiçbirşey yapmadan ayakta dikiliyor diyor. romero'da adesanya'ya kaçıyor diyor. al birini vur ötekine hesabı mümkünse bu ikisini bir daha dövüştürmesinler birlikte ileri sara sara izledim 30dk'lık maçı.
 • adesanya'ya tek kelime söylemeye hakkı olmayan dövüşçü. maçın başından sonuna kadar kontra vuruş yapma fırsatı aradı ama bulamadı. adesanya ona bu fırsatı vermedi. son raundta baktı maç gidiyor son saniyelerde rakibinin üzerine gitti ama dört raundun tamamını almış adesanya doğal olarak buna yanaşmadı. boşu boşuna esip gürlüyor yani. rakip kaçtı diye bir şey olamaz sen o adamı beş raund kovalasaydın maç sana gelirdi zaten.
 • en büyük handikapı dövüşmeye geç başlamasıdır yoksa adam kapı gibi, kaya gibi. her ne kadar vücudundan dolayı yaşı pek farkedilmesede adam 42-43 yaşlarında ne maçlar çıkarttı, kendinden 15 yaş küçük isimlerle kora kor mücadele etti. sikletindeki bir cok isim kendisi ile mac yapmaktan cekiniyor zaten.

  bana göre eksileri haddinden fazla geri çekilmesi, defansif kalmasidir. puana giden maclarda bu yuzden kaybediyor, gerci buyuk isimlere karşı kaybetti, romero macini kazansaydi kimse hakemler yanlis karar verdi diyemezdi belki ama dedigim gibi octagonda hakimiyet konusunda sıkıntıları var.

  kendisini keske daha fazla izleyebilseydik ama maalesef bu mumkun olamayacak.