şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tabii ki habervaktim.com haberi.

  http://www.habervaktim.com/…ileleri-parcaliyor.html

  "istanbul'da yaşıyoruz. 22 yaşındaki kızım 2009'da yoga grubuna dahil oldu. ilk başta sadece sağlık merkezi gibi gidip geliyordu. sonrasında grup ile birlikte türkiye'yi gezip lüks otellerde yoga yapmaya başladı. sonrasında tavırları değişmeye başladı. yogadan çok hocadan bahsetmeye başladı. devamlı görüştüğü arkadaşlarından koptu. kızımızla hiçbir iletişimimiz kalmadı. babasına, 'benimle görüşmek istiyorsanız hocam a.m.'nin kitaplarını okumalı söyleşilerini dinlemeli ve yoga yapmalısınız' diyor. iki senede kızım başkası oldu ve kurtaramıyoruz. aynı gruba giden kızımın arkadaşının annesi de dertli. öğrencilere hipnoterapi yapılıyor. felsefelerinde evlilik, çocuk sahibi olma, geleneksel ilişki karşıtı bir hayat tarzı için cesaretlendiriliyor. kızlar gezilerde hocaya dokunmak, masaj yapmak, yemeklerde yanına oturmak için birbirleriyle kavga ediyorlar. toplumun bütün değerlerini tehdit ediyorlar."

  edit: aslen sabah gazetesi haberiymi?.
 • yoga hocasının ismi ziyadesiyle ilgi çekici bir haber başlığı.
 • müritlerini badeleyen* sahte şeyhi tasvir eden haberin başlığı. dikkat çeksin diye yoga demiş cicişler.
 • farklılıklara asla tahammülü olmayan, tipik dinci haberi. "yogayla mogayla uğraşıyorsun, yatsı kaç rekat deyiver bakalım" tipi tehditkar soruları da vardır. istiyorlar ki herkes tek tip olsun. habere dönersek, ailenin zaten parçalanacağı varmış. kız kendini dine verse yine şikayet edeceklerdi.
 • 50 iq ile hazırlanmış islamcı yalanı. yoga yüzünden parçalanan aile hiç olmuş mudur bilmem. ama aşağıdaki metinde yazanlar ve benzerleri her yıl binlerce kez yaşanıyor:

  "istanbul'da yaşıyoruz. 22 yaşındaki kızım 2009'da tarikata dahil oldu. ilk başta sadece kültür merkezi ya da cami gibi gidip geliyordu. sonrasında başını örttü, grup ile birlikte türkiye'yi gezmeye ve onların işlerini yapmaya başladı. sonrasında tavırları değişmeye başladı. dinden çok hocadan bahsetmeye başladı. devamlı görüştüğü arkadaşlarından koptu. kızımızla hiçbir iletişimimiz kalmadı. babasına, 'benimle görüşmek istiyorsanız hocam a.m.'nin kitaplarını okumalı, sohbetlerini dinlemeli ve müridi olmalısınız' diyor. iki senede kızım başkası oldu ve kurtaramıyoruz. aynı tarikatın sohbetlerine giden kızımın arkadaşının annesi de dertli. öğrencilerin beyni yıkanıyor. kızlar hocaya dokunmak, sohbetlerde yanına oturmak için birbirleriyle kavga ediyorlar. toplumun bütün değerlerini tehdit ediyorlar."
 • müslümanım diye bir taraflarını yırtanların yalancılıkta yine bayrağı kimseye bırakmadıklarını gösteren uydurma haber.
 • habervaktim.com haberi değil, sabah gazetesinin haberidir.

  en altta sabah'tan alındığı belirtilmiş.

  bu da olayı daha da dramatikleştiriyor.

  sözde ana akım medyanın haberi bu.

  aha orjinal link:

  http://www.sabah.com.tr/…12/07/annenin-yoga-feryadi
 • recep ivedik filmde yoga sahnesinde "hocam bildiğiniz domalma hareketi bu, siz burada insanları rahatlatıcam diye resmen domaltıyorsunuz." diye saydırıyordu adnan şenses kılıklı yoga hocasına. doğruymuş demek. nice aileler parçalandı rahatlıycam diye domalarak.