şükela:  tümü | bugün
  • dr. abigail ellsworth tarafindan kaleme alinmis icerisinde pek cok durusun resmedildigi ve asanaya nasil gecilecegi, anatomik olarak hangi kas gruplarini calistirdigi anlatilan, hem gorsel hem de yazili olarak yeni baslayanlara ve gelismek isteyenlere rehberlik edecek nitelikte bir kitap.
    nefes egzersizleri ile baslayip cesitli asanalarla devam ediyor. ilgiliyseniz edinmenizi tavsiye ederim. yoga'nin anatomi bilen kisilerce aktariliyor olusu yaralanmalari, zedelenmeleri engellemek adina oldukca onemli.

    "yoga anatomisi, bedenen ve zihnen yüksek bir farkındalığa ulaşmanızı sağlayan bir disiplin olan yogayı tüm ayrıntılarıyla anlatıyor. adım adım verilen bilgiler sayesinde yoga duruşlarını nasıl uygulanacağını öğrenecek, renkli fotoğraf ve çizimler sayesinde duruşların doğru şeklini görebileceksiniz. ayrıca kitapta bulacağınız renkli, anatomik çizimler, kuvvetlendirilen ve esnetilen kasları kolayca görmenize imkân tanıyacak. hareketlerde hangi kasların aktif, hangilerinin destekleyici rol oynadığının ayrımını yaparak, her bir duruştan, yani "asana"dan üst düzeyde fayda sağlayacaksınız. örnek çalışma programları, doğru nefes tekniğini oturtmanızı sağlayacak bilgiler ve çeşitli hareketlerin uygulanışlarının yanı sıra hareketlerin çalıştırdığı kas grupları ve yoga sırasında kaçınmanız ya da dikkat etmeniz gerekenler hakkındaki açıklamalarıyla, yoga anatomisi yogadan fayda gören veya yogaya başlamayı düşünen herkesin yararlanabileceği kapsamlı bir kaynak niteliğinde.
    (tanıtım bülteninden)"