şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de bulunan uluslararası yoga okuludur. türkiye'nin tanındık tüm yogilerinin bir yerde yolunun düştüğü bir yerdir.
    çetin çetintaş ve serra sağra kurucuları(?) diye biliyorum. yoga dersleri yanında eğitmenlik eğitimleri de veriyorlar. bu okula dair hiç kötü dönüş yapanı görmedim.
    detaylı bilgi
  • türkiye’de yogayı yoga yapan okul. yogayi stüdyo kavramından cikarip olmasi gereken noktaya geri taşımistir. beylikdüzü şubeleri devasa (550m2). açık ara türkiye’nin en iyi yoga stüdyosu/okulu zannimca. türkiye’deki bütün iyi yoga hocaları eğitimlerinden öyle ya da böyle geçti ve geçiyor (tabii eğitimlerde yer bulunabilinirse. özellikle (bkz: çetin çetintaş)’ın verdiği eğitimler açıldığı gibi dakikasında doluyor). resmen daha önce aldığımız 300 saat eğitimler bile yogakioo’nun temel eğitimlerinin yanında workshop gibi kalıyor. acı ama gerçek... asanalara bakıyorum fos öğretilmiş, felsefeye bakıyorum tırt, pranayamaya bakamıyorum çünkü (bkz: pranayama) 2 nefes egzersizi öğretmek demek değil.

çetin çetintaş ve serra sağra’nın önderliğinde türkiye’de çığ gibi büyüyorlar. ne de olsa bir işi aşkla ve hakkıyla yaparsan o çiçek her türlü açar. 2017’de açılmalarına rağmen bir anda 6 şubeye çıktılar ki ben bunu yazarken şube sayısı artmış bile olabilir. bir de kioo retreat center inşaa ediyorlar 170 yataklı ki heyecanla bekliyoruz.

ayrıca insanları üst üste çıkacak kadar stüdyolara tıkıştırıp birbirinin ayak kokusu ile yoga yapmak zorunda bırakmayacak kadar aklı başında bir kurum. her bir enstitünün üyelik kapasitesi var ve her öğrenci rahatça ders yapabilsin diye o sınırı aşmıyorlar.

hem yogayı felsefesi ile birlikte hakkıyla öğrenmek hem de avrupa standartlarında hizmet almak istiyorsanız gidin.
  • hafta sonu itibari ile havasını solumaya başladığım eğitim öğretim gelişim okulu. kendine yolculuğu en iyi şekilde öğreten hocaları ile evinde hissediyorsun.