• "her yerde yoga" sloganıyla yola çıkmış, yogauni.com adresinde ikamet eden oluşum. günümüz teknolojisiyle işin "her yerde" kısmı artık mümkün olsa da şahsım adına "yoga" kısmı ne kadar mümkün, şüpheliyim. yine de insan uzmanların çektiği eğitim videolarını izlerken "bunu ben de yaparım, ne var ki?" deyip hava atmaktan, "hadi yapsana" meydan okumalarına karşı çaktırmadan sıvışmaktan kendini alamıyor.

"yeni başlayanlar için" kısmından belki bir şeyler kaparım, kısa günün karı olur, fena mı?
  • videolar güzel ama arayüzündan muzdarip olduğum yoga uygulama sitesi. daha sonra izle ve favorilere ekleme dışında kategorileme seçeneği olmaması oldukça kısıtlayıcı. izlenmiş videoları bilare belirtmiyor. aramalarda tekrara düşebiliyor, bi yerden sonra ilgisiz içerikler çıkıyor. şöyle iyi bir yazılımcının elinden geçse güzel olacak sitedir.

edit: her üyelik bitişimde giriş yaptığımda kredi kartı bilgilerimi yeniden istersen , üyeliğime devam etmek istemedigimde otomatik çekim yaptığını ekstremde fark ettim. mail attığımda da sozlesmemizde yazıyor cevabı aldım. siteye giriş yapılınca kredi karti bilgilerini yeniden isteyip, yapmayınca otomatik çekim yapmak açıkçası bana köylü kurnazlığı gibi geldi. üzücü.
  • daha önce yoga yapmış, temel seviyede bilgisi olan, iskelet yapısına göre hangi pozlarda nasıl duracağını bilen (malumunuz hepimizin iskelet yapısı bir değil, eğitmenin gösterdiği şekilde pozu yapacağım derken sakatlanmamak önemli) kişiler için çok daha fazla yararlı olan, online yoga dersleri veren site.
    ama tabii hırs yapmazsanız -ki yoga yapmak istiyorsanız o hırstan kurtulmayı öğrenmekte fayda var- ve pozları belinizi, boynunuzu ve dizinizi koruyarak yapacaksanız daha önce hiç deneyimi olmayanlar için de oldukça güzel bir site.

benim bu sitede en çok sevdiğim olay ise çeşitli süreler için derslerin olması. yani; illa 1 saat ya da 45 dk. olmak zorunda değil, 20 dk.'lık dersler de var ve şu karanlık sabahlarda uyanıp iyi hissetmek en azından depresyondan uzak daha nötr bir ruh halinde kalabilmek için güzel site.
hesabın var mı? giriş yap