şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'ye yakışan bir manzara.

  1.
  2.

  --- spoiler ---

  bir sehpa üzerine serilen gazetelerin üstüne konulan kebabı doktorlar afiyetle yerken arka planda ise ameliyattan çıkmış bir hastanın kendinden geçmiş görüntüsü yer alıyor. sosyal medyadaki görüntüler üzerine sağlık bakanlığı olayla ilgili soruşturma başlattı.
  --- spoiler ---

  edit: şunu bile savunanlar çıktı ya. neymiş efem, vakitleri yokmuş, yerleri yokmuş.
  delirdiniz mi yahu?
  az objektif baksanıza olaya.
  düşün bak, anan, baban kalp, beyin, kanser ameliyatından çıkmış, sen dışarıda dokuz doğuruyorsun, önünden "xyz kebap salonu" kutulu bir adam geçiyor ve yoğun bakıma giriyor.
  empati lan empati.

  edit2: kebabı yiyenler doktorlar değil hastabakıcılarmış ve kovulmuşlar. bu; durumun vahametini ortadan kaldırmıyor. sonuçta önemli olan kimin ne yediği değil, ybü'de neyin yapıldığı.
  kovulduklarına dair haber.

  edit3: uçan fotoğraf linklerini yeniledim.
 • doktora yemek yiyeceği bir yer, vakit veremeyen sağlık sistemini göstermiştir.
 • yemek yiyebilirsin ancak görev yerini boş bırakamazsın denildiğinde ortaya çıkan rutin manzaralardan birisi. ortada somut mağdur zararı olmadığı halde varsayımlar üzerine dayanarak, insanların sosyal paylaşımlarındaki resimleri araklayıp haber yapıp lince uğramalarını sağlayanlara da ne desem bilemedim.
 • ulan tepsideki yeminle kadavra parçaları açmayın dedeler amk.
 • elazig'da gerceklesmistir.
 • adam arkada can çekisiyor ,bunlar kebap kivirtiyo .

  ulan insanin biraz meslegine saygisi olur,yemek yiyin,yemeyin demiyoruz ,baska yer mi kalmadi elinizle ayaginizla kebaba dalacaginiz ?
 • doktor hariç; önlüklü herkesin yoğun bakımda kebap yiyebileceğini düşünenleri gösteren keyif. ulan en hijyenik olması gereken yer orası. ayrıca yoğun bakım ünitesinde hastabakıcı, hemşire ya da herhangi biri kebap yiyebiliyorsa sorumlusu o üniteden sorumlu olan doktordur.
 • ayıp veya rezil bi durum yoktur ortada bilip bilmeden asılıp kesilmesi doğru değildir. yoğun bakım şartlarında yemek yemek için bırakın bir saati öyle bir yer bile yoktur. hastanın ne zaman ne olacağı belirsizdir içerde yemek yerken miyokard infarktüsü geçirip öldüğünde kimse sizin açlığınızı umursamaz. çalışan insanların olmayan sosyal hayatlarına girmek istemiyorum belki yiyecek seçimi yanlıştır bilemiyorum ama yenilen ortam her yerde böyledir ve hemen hemen böyle olmak zorundadır.
 • işin yanlışlığını, etik boyutunu, zararı olmasını, olmamasını geçtim...

  arkadaş o nasıl bir kebaptır? ne kebabıdır. yemediğim kebap türü, gitmediğim kebapçı kalmamıştır ama hayatımda bunun eşini benzerini görmedim. uzaylı etinden falan mı yapılıyor acaba?