• hep idare etmekten geliyor bunlar. adamlara yemeğe çıkma izni verilmiyorsa hakkını aramaya çalışmıyor da gidiyor yoğun bakıma kebap söylüyor. sonra da ekşinin hbb tayfası da işi normalleştirmeye çalışıyor.
    bence tavana çiğköfte yapıştırmaması hata olmuş. böyle millete böyle sağlık çalışanı müstehak çünkü.
    alakalı (bkz: türk milleti'nin sikinin ucuyla iş yapması)
  • personel işini iyi yapıyorsa, isterse kuzu da çevirir. ha, bu kişiler yatan hastaların en ufak bir tepkilerinde elinde kebapla yerinden fırlamıyorsa işte o zaman suçludur. o da bizim değil, amirinin sorunudur.

kısacası insanların tercihlerine ne zaman saygı göstereceğiz cidden merak ediyorum.

tanım: afiyet olsun dediğim keyiftir.
  • savunulacak bir tarafı olmayan olay.

yoğun bakımda illa ki bir dinlenme odası, mutfak vb bir yer olur. hastalar boş bırakılır mı demek saçma. fotoğrafta iki kişi var, bir de fotoğrafı çeken. rahatlıkla sırayla yiyebilirler. kaldı ki yoğun bakımda hastaların çoğu monitörizedir. sen alarmı duyar duymaz koşar hastaya bakarsın.

bir de yoğun bakımda her an bir hastaya müdahale etmek gerekebilecekken elle yemek yemek de iyiymiş. yağlı ellerle mi eldiven giyecekler ne yapacaklar merak ettim.

hepsini geçtim yediğin yemeğin fotoğrafını paylaşmak tek başına ayıp olarak yeter.

ayrıca o yediklerinin ne olduğunu çözemedim.
  • eleştiri yapacak değilim de kafamda tek soru oluştu görünce. "filmlerde gördüğümüz cihaz uzun biiip sesine geçince bunlar yağlı ellerle mi müdahale edecekler?"
  • kadavra ile selfie çeken tıp öğrencisi haberine rahmet okutan manzaradır. yanlış*.
  • hastası aç yatarken yemek yiyen bizden değildir
  • birazdan içeri girmeye kalkan hasta yakınına .. olmaz bırası ygın bıkım almm sizi içeri diyecek ukalaların yaptığı eylem.
  • - hemşire hanim acılı ezme nerede?
    - ayy galiba hastanın içinde unuttuk...
    - aaah, yanıyom ipneler!
  • abimin kaynanasini beyin kanamasi sonucu yogun bakima yatirdilar. 3 gundur gunde sadece 2 kisiyi 5er dakika iceri alip gormesine izin veriyorlar. peki bu nicin? hastanin bakteri mikrop enfeksiyon kapmamasi icin. simdi boyle bi durumda orda kebap yemek tamamen mantik disidir. hastanin hayatini tehlikeye atmaktir.

adam empati demis birde. o zaman devlet dairesinde veznesinde onca kuyrukta adam varken, cani sıkıldıgı icin solitaire oynayan memur icinde empati kuralim. cani sıkılmıs adamin nasil olsa. oyle degil mi?
hesabın var mı? giriş yap