şükela:  tümü | bugün
  • 2009 baslarinda aktif olmasi beklenen "second life" ve "samallworlds" benzeri sanal yasam platformu.
  • beta sürümünü teste açmış sanal dünya oyunu. ayrıca sadece bir oyun olmakla kalmayıp ticari yönden de fayda sağlamaya yönelik özellikleri de bulunuyor.
    *
  • flash tabanlı yogurt3d motorunu kullanmaktadır. uzun süre önce yayınlanmış bir teaser videosu bulunmaktadır:

http://www.vimeo.com/1387138
  • 15 aralıkta 'geçikmez ise' facebooktan oyunun piyasaya girişi düşünülüyomuş

oyunda kullanılan yogurt3d flash motoru dünyadaki şu anda tek 3d flash motoruymuş
  • adını duyunca sütaş'ın yeni bir çılgın projesi sandığım...
  • yaratıcısı cemil turun bundan 2-3 yıl önce istanbul bilgi üniversitesi'nde seminer vermişti. google'ı mahvedecegiz, dünyaca ünlü sanatçıları bünyemize katacagiz, hisselerimizin bir kısmını küçük paylar halinde ilk kullanıcılarımıza dağıtacagiz, onlar da köşeyi dönecek ve daha neler neler...

duzenleme: 2013'te proje oldugu gibi terkedilmis gibi gorunuyor... halbuki yabanci sitelerde bile haber olup basta iyi sukse yapmisti.
  • pringels'tan araklanmış logosu olan ya da biyikli amcama çok benzeyen garip amaçsız oyunumsu. git dışarı çık evladım sosyalleş bununla uğrasıcağına.
  • ne planları vardı... yoğurtistan paraları gerçek paralara tahvil edilecek, oyundaki billboardlar reklamlara devredilecek, oyunun içinde gerçek mağazaların online şubeleri bile olacaktı.
    tanıtım yapmadılar. yıllardır isimlerini bile duymadım. zaten sanal karakter furyasının modası da geçti geçecek sanırım.

neymiş, reklamdan para kazanmak istiyorsan reklamlara para yatıracakmışsın.
  • içinde en sevdiğim dükkanlardan kağıthane de bulunan sanal alıveriş merkezi.