şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir tek ananızın nikahını istemedikleri işlemler.

  yök denklik biriminin sayfası
  adım adım denklik
  tc vatandaşları yurtdışı yüksek lisans denkliği için istenilen belgeler

  hadi her şeyi anladım ve kabul ettim. evrakların sığabileceği ebatta büyük dosya zarf istemek neyin nesidir arkadaş ya?
 • yuksek lisans denklik islemi icin basvurumu yaptigim hede. emniyet mudurlugunden ulkeye giris cikis tarihlerinin dokumu gibi belgelerin isteniyor. ayrica tum belgelerin orijinalleri, yeminli tercumandan cevirileri, ve tum bunlarin alindigi ulkedeki t.c. kurumundan onaylanmis halinin de istendigi islemlerdir. aradan bir ay gecmesine ragmen henuz bir ilerleme yok. suserlardan deneyimi olanlar yesillendirirse sevinirim.
 • anladığım kadarıyla öncelikle e-devlet üzerinden ön başvuru yapılması gereken işlem fakat başvuruyu yaparken e-devlet kapısının beni yonlendirdigi yök sitesi telefon ve e-mail adresimi e-devlet üzerinden güncellememi söyleyerek, işlemi gerçekleştirmeme izin vermiyor. sorun şu ki güncellemeyi yaptıktan sonra yine aynı sorunla karşılaşıyorum.

  bu sorunla karşılaşan ve sorunu çözebilen arkadaşlar varsa bizi de ayıdınlatabilirlerse güzel olurdu.

  edit: evet sitedeki problem cozuldu. on basvuru yaparken bazi belgelerin taranmis halini yukledikten sonra sistemden randevu aliyor ve tum belgelerle birlikte yoke basvuruyorsunuz.
 • diploma denklik isimli internet sitesinde adım adım anlatılmış olan süreçlerdir. diploma tercümesi ve transkript tercümesi için tüm süreçleri adım açıklamışlar.