şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: yok olmak)
 • bilinmemekle yok olmanın eşdeğer oluşunu iddia etmek suretiyle (bkz: oblivion).
 • yokolus sancisi edebiyatina baslamak icin bicilmis kaftan. varolus sancisinin ekmegi bitsin. sira ona da gelecek.
 • sigara ve kahvelerin arasına sıkıştırılmış zamanın sıfat ve kinayelerden mahrum hali, diyip bir döküm sürecinin hızlandırılmış halinden ağır çekim enstantaneler verme gayesiyle uzattıkça uzatan ve aralara virgül ekledikçe, ki açıklamaya girince gecikmiş bir virgül olmakta, içini boşalttıkça boşaltan, saçmalığın daniskası, mananın na'sız hali, çıkmaz ayın çarşambası, bir bulamaca dönen kayboluşun hengamesidir bir yok oluşun öncesinde olanlar.
 • 12 mart'ta netflix platformunda yayımlanacak film.

  --- spoiler ---

  gerçekleşen anormal faaliyetlerden dolayı hükümet tarafından gizlice karantinaya alınan gizemli “area x” bölgesi, onyıllardır kıtanın geri kalanından ayrıdır. doğa, insan uygarlığının son izlerini de bölgeden silmiş durumdadır. ilk keşif gezisi, bozulmamış, cennet gibi bir doğanın süregeldiğini rapor etmektedir. bölgeye giden 2. keşif grubu toplu intiharla, 3. keşif grubu dost ateşiyle, en sonuncu olan 11. keşif grubu ise kendilerinin bir gölgesi olarak geri dönmüş ve kısa süre sonra kanserden ölmüştür. 12. keşif grubunu oluşturan bir biyolog, bir antropolog, bir psikolog ve bir araştırmacı, kendilerini nelerin beklediğini bilmeden bölgeye giriş yapar. görevleri araziyi haritalamak, örnek toplamak ve bütün gözlemlerini raporlamaktır. akıl almayacak topografik anomalilere ve yeni yaşam biçimlerine şahit olan ekibin birbirlerinden sakladıkları sırların ortaya çıkması ise her şeyi değiştirecektir...
  --- spoiler ---

  kanyon alışveriş merkezindeki tanıtım görseli.
  https://i.hizliresim.com/3em6r4.jpg
 • yer yer solaris'i hatırlatmaktadır.
 • jeff vandermee nin southern reach üçlemesi kitabından uyarlanan ilk film.başrolde natalie portman var.kitabı okuma isteği uyandırdı.daha şimdiden serinin diğer filmlerini merakla bekliyorum.

  --- spoiler ---

  insanı sorgulamaya iten bir sonu var.biraz interstellar tadı bıraktı son sahneleri.fenerle imgelenen parıltı; muhtemelen (bkz: yok oluş ışınımı) . şu günlerde biyologların dünyanın altıncı kitlesel yok oluşa doğru ilerlediğini haberlerini okurken bunun doğanın değil bizim sonumuz olduğu mesajını güzel bir dille veren bence başarılı bir film.
  --- spoiler ---
 • (bkz: vakit kaybı)

  bittiğinde , ' bu muydu lan?!' dedirten filmdir.
 • bu işin başlayacağı zamanın sabahı, henüz daha hiçbir şey olmamışken diriltilmeyi ve o vakit gelene kadar ortalıkda dolanmayı, insanları izlemeyi isterdim.