şükela:  tümü | bugün
 • anayasaya aykırı gibi görünen yasa tasarısı.
  ilginç bir madde de üniversitelerin öğrencileri asgari ücretle çalıştırma hakkı kazanması. bu daha önceden yapılıyordu. bildiğim kadarıyla bilkent gibi özel üniversitelerde iyi ücretlerle öğrenci çalıştırılıyordu. devlet üniversitelerinde dışarıdan çalıştırılan adamlara çok fazla para ödendiği tespit edildiği için olsa gerek, öğrenciler yok pahasına çalıştırılacak gibi geliyor bana. ileride üniversiteler toplama kampı niteliği taşıyabilir bu gidişle.
 • parali egitimin acikca ilani. imf recetesinin uzantisi dahilinde, gatsa (hizmet ticareti genel anlaşması ?) uyum saglamak ve universiteleri sermaye egemenligine acik hale getirmek uzere, yasalastirmak istenen yasa tasarisi ki, isbu yasaya gore, onayi yök'e birakilan, ogrenciyle - üniversite arasinda para akisini saglayan tesekkulerin olusturulmasi saglanacaktir. bu yasa acikca, bilim ve egitim hakkinin, halkin elinden alinmasidir.

  (bkz: neo liberalizm)
  (bkz: universite harclarinin 1 milyar tl olmasi)
 • ısrarla yasa tasarısı isteyen birine söylenebilecek cümle
 • baykal'dan erdoğan'a: rektörlerden özür dile
  meb çelik'ten rektörlere: ucuz kahramanlar
  çü rektörü kekeç'ten erdoğan'a: "zurnacı müezzin"
  şeklinde,
  "-nah bu sana!"
  "-aha bu da sana!" dan pek de farklı olmayan, gülünç monologlara sebebiyet veren tasarı.
  http://www.msnbcntv.com.tr/news/235969.asp
 • kabule sunulması için gürüz'ün görev süresinin bitmesini bekleyen hükümetin, önümüzdeki 3 ay içinde hızlandırarak yürürlüğe koyacağı yasa. imam hatip liselerinin fen lisesi seviyesine getirileceği eğitim reformları(.!) ile birlikte, akp nin üniversitelerde kadrolaşmasını sağlayacak bu yeni düzenleme sonucunda, türbanla dolaşan asistanlar, cübbeli sarıklı hocalar*, sınavlara girmeden önce iki rekat namaz kılma, haremlik-selamlık anfiler, bayan doktor adaylarına erkek kadavrası göstermeme gibi çeşitli etkinliklerle karşılaşacağız. hepimize hayırlı uğurlu olmasını cenab-ı haktan niyaz ederim.
 • 6 mayıs 2004 tarihinde genelkurmay ın muhtıra niteliğinde yaptığı açıklamayla tarihimizin dağınık yapraklarına virgül atan tasarı.
  (bkz: kontür)
  (bkz: sürkontür)
 • 13-05-2004 tarihi saat 10.00 itibariyle meclis genel kurulunda 18 saatlik bir oturum sonunda 258 milletvekilinin 254 ünün evet oylarıyla kabul edilen tasarı.
 • insanların bu kadar zamansız tepki gostermelerine sasırdıgım tasari. zaten iktidar partisi secim vaadi olarak bunları yapacagını soylemisti. meydanlarda bunu anlatirken kimse agzini acip bisi demedi. simdi adamlar secmenlerine verdigi sozu yerine getiriyor, millet te sanki bu konu bir anda damdan dusmus gibi yeri gogu inletiyor. sen zamanında tepkini bildirmeyeceksin, sonra da "olmaz" diye avazın cıktıgı kadar bagaracaksin. boyle yaparsak imam hatip de olur, turban da. azıcık ileriyi görelim diyecegim ama ne fayda.