şükela:  tümü | bugün
 • recep tayyip erdoğan'ın en büyük başarısı olan "hayatta hiçbir şey olamamış bir grubu, dünyanın en önemli işini yapıyorlarmış gibi hissettirmesi"nin ağızda bıraktığı tattır.
 • öyle deme. kendisi her gün vatan kurtardığına, osmanlı’yı yeniden kurduğuna, avrupa’yı dize getirdiğine, siyasal islamın onu cennnete götüreceğine inanıyor.
  tüm bunları yapabilmesi için, kendisini gram geliştirmesine gerek yok. taş atıp kolunu yormasına da gerek yok.
  a haber izleyip ömrünü kahvehane köşelerinde boşa harcarken hem bu dünya’da hem öbüründe kahraman olabileceği başka bir ütopya var mı da ona oy versin?
 • uzunca açıklama yapmaya gerek yok, düşünme kabiliyeti olmadığındandır.

  yukarıdaki yazar arkadaş demiş ki, "kılıçdaroğlu gelse zengin mi olacağım?". işte tam da bu sebeple ki seçimlerde boş oy atma hakkı var. bu ne demektir aslında? "alayınızdan da bi bok olmaz" demektir.

  bahsi geçen yoksul genç eğer böyle düşünüyorsa gitsin boş oy atsın, neden hala daha ülkenin içine sıçılmasına ortak oluyor?

  cevap başta söylediğim gibi, düşünme kabiliyeti yok malesef ülkemizdeki çoğu kişinin.
 • bunun için sebep arayan; yoksul bir gencin ak partiye oy verme gerekçesini sorgulayan, yorum yapan, akıl yürüten hiçbir beynin, ak partiye oy veren bir gerizekalıdan farkı yoktur.
 • hem sevdiği kızla/oğlanla hem sevdiği arabayla başkaları gezdiği için. ha akp oy atınca bu sefer doğrultuyor mu belini? hayır ama yeter ki onun yapamadığı şeyleri başkaları da yapamasın. yapanlar ötekileştirilsin, ezilsin, dışlanmış hissetsin. gerisi önemli değil.

  (bkz: nefretten beslenmek)

  edit: imlâ
 • cennete gitmek istemesi. akp'ye oy veriyorsan cennete gideceksin. diğer partilere oy veriyorsan cehenneme gideceksin. (şu anda mhp hariç. ama 2 sene önce mhp'ye verenler yine cehenneme gidecek)

  yukarıda yazılanlarda en ufak bir abartma veya nüans yoktur. aynen böyle düşünüyorlar.
 • (bkz: din)
 • ak parti'nin başa gelme sebebidir, o yoksul gencin ak partiye oy verme sebebi.

  80 sene o yoksul gence başarılı bir gelecek çizemeyen türkiye, aynı zamanda önemli olduğunu hissettirmekten de ciddiyetle kaçınmıştır. geçtiğimiz 15 senedir başarılı geleceği bırak, insani bir gelecek bile çizemeyen ak parti ise en azından "şöyle osmanlı torunu, böyle genç nüfus, öyle diriliş" saçmalıklarıyla en azından "biz size değer veriyoruz" safsatasına gençleri inandırmış, onlara sanal aidiyetler sunmuştur.

  ha bi de eğitimin anasıyla derin analiz yapmaları da genicimizin iq'su ne olursa olsun aptal bir tebaa olmasına da ön ayak oldu bu arada.
 • haline şükrediyordur.