şükela:  tümü | bugün
  • deprem uzmanı prof. ahmet ercan tarafından verilmiş cevaptır. hocaya göre ya yoksulluktan ya da şehit olacağım gazıyla ölürlermiş.

    --- spoiler ---

    “bakın, yoksulluk ve geçim sıkıntısı varsa eğer, sen depremde ölecek ilk insanlardansın. yoksul bir insan, geçim sıkıntısı olduğu için eğitimi yoktur. kime oy vereceğini bilmez yoksul insan. hayat görüşü, yaşam görüşü oldukça dardır. savaşta bunlar ölürler. ya açlıktan ölürler bu insanlar. ya açlıktan ölür yoksun insanlar ya savaşta şehit olacaksın gazıyla ölür. pkk’ya karşı savaşta, suriye’de savaşta ölen hiç zengin çocuğu var mı? orada da yoksullar ölüyor.” kaynak: prof. ercan'dan canlı yayında çarpıcı açıklama: yoksullar...
    --- spoiler ---

    o öyle değil diyenler çıkacaktır. fakat en fazla arap masallarını refere edebileceklerdir.
  • yoksul kavramı daha fazla açıklanabilseydi üzerinde düşünülebilirdi. belki de daha çok, yoksul kişinin kaç yıldır yaşadığıyla alakalı olmalı. benim için. çünkü ölüm herkes için negatif bir etki yaratmayabilir. genç ise yaştan yoksul değildir en azından. aslında genel olarak akademik eğitim almış birisi için çok da zekice olmayan sözcükler gibi.