şükela:  tümü | bugün
  • tokat!! tokat! tokat!! tokat! gibi bir sezen aksu şarkısı.
    onno tunç için yapılmış en kara yas belki.

yol arkadaşım
    gördün mü
    duydun mu olup bitenleri

kıskanıyor insan bazen basıp gidenleri
    yalnızlaşmışız iyice
    üstelik de alışmışız
    hiç beklentimiz kalmamış dosttan bile
    korkular basmış dünyayı, korkular
    şimdi bir semtin adı vefa
    kutsal kavgalardan bile kaçan kaçana
    anlaşılır gibi değiliz
    tek bedende kaç kişiyiz
    hem yok eden, hem de tanık
    esaslı karmaşa

ben sana küsüm aslında
    haberin yok
    koyup gittiğin yerde kötülük çok
    kime kızayım
    nazım senden başka kime geçer
    benim sensiz kolum, bacağım, ocağım yok

sen başka alemi seçtiğinden beri
    ben o saniyede bittiğimden beri
    dünya bildiğin dünya, dönüp duruyor
    uzun uzun konuşuruz bir gün "son istanbul beyi"

ben sana küsüm aslında
    haberin yok
    koyup gittiğin yerde kötülük çok
    kime kızayım
    nazım senden başka kime geçer
    benim sensiz kolum, bacağım, ocağım yok

yol arkadaşım..
    nerdesin..

edit: şarkının adının ben sana küsüm aslında olduğu da dillenegelmiştir.
  • bir başka açık sözlü sezen aksu şarkısı. bir diğeri için (bkz: istanbul istanbul olalı). kapris mapris yapmadan kimi ne kadar sevdiğini açık açık söylüyor işte. keşke herkes bu kadar açık sözlü olsa diyor insan. işte sezen aksu; ne diyim.
  • kanal d projesi. çagan ırmak öyküsünü ırmak çığ yönetecek. özge özberk, polat bilgin ve günay karacaoğlu başrollerde. bıçak sırtı'ndan açılan yere gelecek sanırım..
  • çekimlerinin ayvalıkta yapıldığı,tanıtım fragmanıyla beni etkilemiş kanald nin yeni projesidir.oyuncu kadrosu oldukça sağlamdır ve güzel bir şey olacağa benziyordur;en azından proje içinde çağan ırmak'ın adının geçmesi dizinin güzel olması için kafi...
    ayrıca:" insanlar plan yaparken,allah yukarıdan gülümsermiş!" ne kadar şirin bir söz öbeği,çok da yakışmış seslendirene,dizinin jenerik müziğine ve özge özberk in o bakışına.
  • bu dizinin tanıtım filminde özge özberk'i ayna karşısında rimel sürerken görünce "aman allahım! bıçak sırtı'nda da saraylı kız makyaj yapıyordu. bu uğursuz bir kare, kullanmayın!" diyerek çığlık atmışım. sağlam bir teknik kadrosu var. yönetmen kaçmazsa tomris giritlioğlu hasebiyle, yaz günü bir noktaya kadar gelir de çalışmaz.
  • fragmanda geçen "insanlar plan yaparken allah yukardan gülümsermiş." cümlesi amores perros (paramparça aşklar köpekler) filminde "eğer tanrıyı güldürmek istiyorsan ona planlarından bahset." (bkz: #5788786) şeklinde yer almaktadır!
  • müzikleri aria tarafından yapılan dizidir...
    (bkz: cenk erdogan)
  • sırf çağan ırmağın adı geçiyor diye jeneriğine kulak kabartıp göz attığım dizidir. bence en zayıf halkası oyuncu kadrosudur.

nasıl derler: hadi hayırlısı.!
  • yine bir aldatma hikayesiyle karşı karşıya kaldığımız dizi.
  • 12.5.2008 itibariyle kanal d'de vizyona giren dizi.
    kadro tanıdık bi ekip birbirine alışkın,
    çağan ırmak'ta ise hep bir köye dönüş isteği, hep bir country özlemi, kalbim ege'de kaldı modları...
    "netçen gariee"lerle çığlık atan kadınlar etrafta, baba problemleri

ama gene de sevilesi.