şükela:  tümü | bugün
473 entry daha
  • yan rollerin bile, celebrity isimlerden seçildiği bir film.

toplasan 20 saniye bile görünmeyen sahafı, tv dünyasında resmen döktüren erkan kolçak köstendil oynuyor. sıradan bir cafe garsonunu, kaç yıldır tiyatroda hamlet vs. gibi koca koca rolleri oynayan ve çok yetenekli, donanımlı biri olan onur ünsal oynuyor. ben olsam, bu kadar kısa rolleri kabul eder miydim, bilmiyorum. muhtemelen, şener şen'le karşılıklı oynama şansına sahip olmak ve yavuz turgul'la çalışmak için kabul ettiler. yoksa, gayet sıradan, alelade rollerdi.

şener şen'in annesi rolündeki çiğdem selışık onat, nerdeyse yaşıt olmalarından ötürü, film boyunca asla inandırıcı bir anne-oğul ilişkisi görmedik. bunun sebebi de muhtemelen şu; mazhar rolünü, aslında 55-60 yaşlarında biri oynasaydı daha yerinde olurdu. ama yavuz beyin elinde şener şen olduğu ve filmi de bilhassa onun için yazdığından dolayı, 75 yaşındaki adamın annesi rolü için en az 90-95 yaşlarında bir kadın lazımdı. o yaşlarda bir aktif kadın oyuncu bulmak da zor, muhtemelen de yoktur. mazhar'ı ya daha genç biri oynamalıydı, ya da filmde anne rolü olmamalıydı. ama bak şimdi aklıma geldi; anneyi celile toyon oynasa, belki bir nebze daha inandırıcı gelebilirdi. kendisi biraz da hafif kambur ve daha yaşlı ve yorgun bir havası var. ama çiğdem hanım, maşallah beni bile cebinden çıkaracak kadar çevik hâlâ.
5 entry daha