şükela:  tümü | bugün
 • böyle bir meslek olduğunu biliyor muydunuz?

  demiryolları bünyesinde çalışan 59 yol bekçisi varmış. görevleri trenlerin güvenliğini sağlamak. haftada 75 kilometre yürüyor, rayların gevşeyen vidalarını sıkıyor, yol üzerinde her şeyin yolunda olduğuna emin oluyorlar.

  ibrahim çivici onlardan biri. 59 yaşında. muazzam bir hikayesi var. "trenler gelip geçtikçe makinistlerle selamlaşıyoruz. ama bazen selam vermiyorlar. o anda işte insanın içinde bir eziklik oluyor" sözü yürek eziyor.

  al jazeera'den güray ervin, ibrahim ağabeyin bir gününe tanıklık etmiş. roman tadında bir haber:
  http://www.aljazeera.com.tr/…eera-ozel/bitmeyen-yol

  (bkz: ibrahim ağabeyin selamını almayan trenin makinistini sikeyim)
 • insanın aglayası geliyor be izleyince. ailemle 20 yıldır tatile çıkamadım deyişi bazen selam vermiyorlar içimde bir eziklik oluyor deyişi ne bileyim ya insan bir kötü oluyor. ulan siz nasıl insanlarsınız nasıl kendinizi bu kadar kaf dağında görüyorsunuz? verilen selam alınmaz mi vicdansızlar? oturup amcayla çay icesim geldi yeminle o anlatsin dertlensin ben dinlerim gerekirse beraber kızarız makinistlere.
 • 'insanın içinde bir eziklik oluyor.' dediği an ben bittim,biz nelere çemkirelim,üzülelim ibrahim abi neye içerlesin :(
  selam vermek çok küçük ama çok mühim bir jesttir,o kişinin varlığından haberdar olduğunuzu belirtir.belki sizin için önemsiz ama o plaza girişindeki güvenlikler,yemeğinizi getiren paketçiler,çöpünüzü alan kapıcı için dünyalara bedel.
 • tekirdağ'daki tren kazasından önce maliyetli bulunup kaldırılan meslek. 24 kişinin hayatına mal olmuştur.

  https://twitter.com/…alg/status/1016193392261390337
 • kimlerin ahı var rayların altından önce nelerin içi boşaltılmış bir bakın.