şükela:  tümü | bugün
  • bu arkadaşlarda şöyle bi psikoloji hakim : öncelikle selektör yaparak yol isteyen elemana homurdanarak yol verilir ve sağ şeride geçilir. akabinde " hammığagoyim hadi geç bakalım nası geçiyon" denilerek gaza bir anda yüklenilip mesafe iyice aralanır ve bi süre diğer aracın geçmesi beklenilir hikayeden. sonra yan aynadan elemana pis bir bakış atılarak " be ibine geçemiycende nediye yol istiyon" cümlesi kurulurken tekrardan sol şeride atlanılır.
  • trafikte tehlike oluşturabilecek davranıştır. sol şerit görece hızlı olan araçların kullanacağı şerittir. bu nedenle sol şeritte yavaş yavaş girmek doğru değildir.
    fakat herhangi bir acil durum olmamasına rağmen hayvan gibi gaza yüklenip, sonra da sol şeritte önüne gelene yol babasının malıymış gibi davranmak da magandalıktır.
    hız tutkusunu tatmin etmek için trafiğe açık yolları kullanmanın, eline silah alıp sağa sola gelişigüzel ateş etmekten farkı yoktur.
    sol şeritte yavaş giden araç, geriden gelen ve yol isteyen hızlı araca yol vermelidir. bunu bir yarışmış gibi düşünüp geçmesine izin vermemek çocukçadır.