şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ihtiyaclarini yol kenarinda bulunan caliya, agaca, duvara, karayollari ne uygun gorduyse ona karsi gideren adamlardir. iki tipi mevcuttur:

  1 - seyir halindeyken ihtiyacin ortaya cikmasi ile aracini saga cekip iseyenler,
  2 - civardan yayan gecerken "boylesi daha munasiptir" diyerek yol kenarina inenler.

  yol kenarinda iseyenlerin bir ileri safhasi ise otoyolda iki yolu ayiran adanin ortasinda iseyen adamlardir. yakininda kenara cekilmis bir arac ve gozun alabildigi alanda tek bir konut yokken, bu adam oraya nasil gelmistir, karsilasilan manzara nasil bir azmin hikayesidir ben onu henuz bilemiyorum.
 • istanbul semalarında, genellikle zincirlikuyu ve topkapı istikametleri arasında, * son bir kaç gündür akşam saatlerinde, lüks arabalarından inmiş, çalı çırpıya, yoldaki bariyerlere işeyen adamlardır. hem de 10 km ötede benzinlikler falan dururken... bir de arabaların dörtlülerini yakarlar..
 • uzun yol demirbaşlarından biri. diğerleri ise yol ortasında yatmakta olan bir lastik, ezilmiş bir köpek, köprü altı yazıları, gişe görevlileri...
  yol kenarında işeyen adam ise bunlardan en dışlanmışı olup bizi hüzne boğar. çünkü kimsenin günün birinde kendisinin de yol kenarında işeyen adam olarak adlandırılabileceği ihtimali aklına gelmemektedir. o da bizden biri belki de sen, dışlamak, ötekileştirmek yerine kabullenelim onu da.
 • çok da kibar bir insandır.kendisini gören çocuklara, kusura bakma yeğenim diyen çeşitleri de vardır.
 • (bkz: man in toilet). eğer böyle bir film olursa türkçe afişindeki adı bu. eminim.
 • sarhoş bir adam olabilir.
 • yakınlarda kullanabileceği bir tuvalet yoksa gayet haklı bir adamdır. sözlükte yerden yere vurulması, düşmanı içinde tutup prostat olmasından iyidir.
 • birkaç saat önce ankara'nın göbeğinde gördüğüm adamdır. hem de iki tane kocaman avmye karşı. şimdi insana sorarlar e öküz çok mu zor karşındaki 40 tuvaletten birine girmek. ben mecbur muyum senin gibi bir manzarayla karşılaşmaya. şehrin içinde dağ kurallarını devam ettireceksen çık dağda yaşa. bir de görüldüğünü fark edince toparlanmaya çalışıp utanmıyor mu minnoş. ah kedi canını senin. bakmadığımı fark edince kaldığın yerden devam etmen de çok manidardı laf aramızda. hunharca işedin helal olsun. böylece avmlere tepkini de tuvalete değil doğaya salınım yaparak göstermiş oldun. alkışlar.