şükela:  tümü | bugün
  • tek şeritli yolda, karşıdan araba geliyorsa öyle yol ortasında bekletir sizi.

arkadaki trafik önemli değildir, çünkü yol babasının malıdır.

hafif sağa alsa arabayı, arkadakiler geçene kadar beklese. asla.

dönerken aynaya da bakmak zorunda kalacak. iki işi birden yapacağına arkadakiler beklesin ne var ki.

hoş bugünkü kazada arka koltuğuna kadar gelen broadway sayesinde artık yapmayacağını tahmin ediyorum.
  • trafik kurallarindan bihaber yazarin actigi baslik.

yazarin sola donerken saga cekip bekleme fantazisi oldugunu gosteren baslik.

tanim: yapilmasi gereken, normal hareket.

edit:imla
  • öncelikle kadin ya da erkek fark etmez. trafik kurallari belli. karsidan gelen arabalarin gecis önceligi var. o nedenle sinyalini yakip karsi yolun bosalmasini beklemek zorunda. bu durumda arkasindan gelen araclarin beklemesi gerekir ve bu da gayet normaldir. sürücünün saga cekerek beklemesini istemek abestir. tehlikeli durumlara yol acabilir. ayrica madem sagda bekleyecek kadar bosluk var, arkadan gelen araclar burdan gecebilirler.

edit: takip mesafesi de cok önemli tabi. arkadaki arac takip mesafesi birakmis olsaydi muhtemelen dönecek olan araca carpmazdi. hatirlatma icin @muratburak'a tesekkürler.
  • tali yoldan ana yola çıkarken dünya sikime minare götüme şeklinde davranıp yola atlayan kadın sürücüyle kıyasıya kapışır.
  • he amk sadece kadınlar yapıyor bunu siktimin dingili. temel motor becerisi olmayan bir ton maymun trafikte işte hepiniz aynı boksunuz.
  • tek şerit yolda sola donecekken karşıdan araba geliyorsa ne yapmak gerekir acaba? aceleyle gaza basıp kaza videolarında hit almak mı, kafa kafaya çarpışıp direkt ölmek mi, yoksa sırf frenlememek için dönmekten vazgeçmek, yola devam etmek mi?
    yahu ne biçim kör cahillersiniz. trafikte dönen sürücüyü beklemek bile zor geliyorsa siz hiçbir şekilde medeni ülkelerin trafiğine özenmeyin. olmayacak sizinle o is.
  • şu cinsiyetçiliğinize hayranım. ha kadın ha erkek. herkes hata yapabilir trafikte. bu hataları cinsiyete bağlayacak kadar sığ görüşlü olmayın arkadaşım. yo ben dar görüşüm ve ataerkilliğimle mutluyum diyorsanız da evrimin ilk adımlarına doğru dönüşünüzde başarılar dilerim. emniyet kemerinizi takmayı unutmayın. çakmaktaş ve moloztaşlara benden de selam iletirseniz çok müteşekkir olurum.
  • başlığı açan arkadaş.ehliyetini hangi kurstan alabildin söyle de eşimizi dostumuzu uyaralım önünden geçmesinler.
  • neyi yanlis yaptigini anlamadim. tam olarak avrupadaki trafik kurali bu zaten; sinyal ver, yolun ortasinda cep olustur, bekle, karsi yolu sahiplenen yaya/arac kimse yoksa gecmeye basla.
  • doğruyu yapandır.

sağa çekip bekleyen malların aslında diğerlerine güldüklerini öğrenmemi sağlamıştır. trafik kurallarına göre, döneceğin yöne yakın şeritte beklersin. senin sola sinyal verdiğini gören arkandakiler de zaten yavaşlar ve sağdan geçebilirse geçer. sola dönecek bir insanın sağa yanaşmasının işleri kolaylaştıracağını zanneden de embesildir. zira sola sinyal vermiş ve sağda duran bir insanın solundan ben geçmem. sinyalini verdiği için her an sola hareket edecekmiş gibi kabul edilir.