şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mehmet yaşinin hazırladığı pazar günleri 14:10 da cnnturkde yayınlanan,isminden de anlaşılacağı üzre yöresel yemekleri tanıtan,aç olarak izlenmesi durumunda salyalarınızın etrafa dağılmasına sebep verebilecek olan program.
  edit:tok karnına da pek bişey değişmiyormuş...insan kendini sürekli aç hissediyor bu programı seyrederken bee..
 • "bir insanın canı nasıl yemek çektirilir" programı. zenginini fakirini geçtim, yiyeni var yiyemeyeni varını da geçtim. be adam, tamam lezzet duraklarını tanıt da bari biraz usturuplu ye yemeğini, siz de biraz daha makul bir çekim yapın. adamın çatalındaki köfteleri nasıl iştahla ağzına attığını, çiğnerkenki mimiklerini ağız ve burun yakın çekim yaparak vermeyin. ayıp oluyor lan gözümüzün içine baka baka tıkınıyor adam. hani çocukken birini imrendirmek için pislik olsun diye elimizdeki gofreti erotik bir şekilde ısırıp, yüzümüze mmmmh nam nam nam şeklindeki orgazm olma ifadesini yerleştirerek yerdik ya. ya da köyden indim şehire isimli filmde kardeşler dört gün boyunca sadece su içtikten sonra para kazanıp ilk defa lokantaya gittiklerinde bir yemek yiyiş sahneleri vardır ya, onu düşünün. aynen onlar gibi yiyor bu adam da yemeğini.

  hatırlıyorum da seneler önce ntv'de artun ünsal* da lokanta lokanta gezip yemek yiyerek tanıtım yapardı ama çok kibar ve nezih yerdi yemeğini. aç olsak bile canımız çekmezdi. yapamıyor musunuz onun gibi bir program?
 • her seyredişimde "evet! yapmak istediğim iş bu!" dememi sağlayan program. altında arabayla şirket kesesinden bol bol gezmek, bedavaya canının çektiğini yiyip içmek, 9-18 esareti olmadan çalışmak, temiz hava bol gıda. üzerine bir de para veriyorlar. insan daha ne ister.

  asistan lazım mı mehmet abi?
 • bir denesi, barbarostan aşağıya inerken son ışıklara gelmeden evvel ortaköye sapmanızı sağlayan ışıklardan sapıp otobüs durağının arkasındaki arada kalan büfede yemek için cebe parkedebilirsiniz... karışık tostuna doyum olmamalıydı...
 • ulan çok param olsa da anadolu'yu bucak bucak gezip bu lezzetleri ben de tadabilsem diye özendiren program.
 • yurt disinda yasayanlara iskence yapan program.
 • üstad mehmet yaşin'in yıllardır yazılarıyla yaptığı güzelliği beyaz cama taşımasıyla ortaya çıkan lezzetli program.
  uzakname ve yakınname adlı kitaplarını okuyup benzer bir etkiye girmek mümkün. artı, kitaplarda (özellikle de uzakname'de) şehirlerin ve insanların güzelliğini daha özgür bir dille yazmış.