• yolunuzu s2yim.
    üretim için hiçbir şey yapmadınız.
    bütün ülke varlıklarını yandaşlara, kendinize ve araplar’a peşkeş çektiniz.
    vergi vergi diye kulağımızın arkasını da bırakmadınız.

sayenizde ilk defa eksi hesap neymiş gördüm.

sayenizde sadece borç kapatmak için aynı anda 4 kredim oldu.

sayenizde 3 firmam battı, birinin yanında maaşlı(borçlarımı ödeyemeyecek bir miktarda) çalışmaya başladım.

sayenizde yaşama sevincim kalmadı.

şimdi elimde kalan son araba için verginin vergisini istiyorsunuz ha!..

size oy verenin aklını s2yim.
  • sonunda ortaya çıkmış olan vergidir.

belediyelere destek amacı ile deniyor, para havuzda birikecek deniyor ama o paraların nerelere gideceğini çok iyi biliyoruz.

yeni bir soygun dalgası ve söğüşleme tekniği, vatandaşa hiç bir katkısı olmayacak olan uygulama.

http://www.cumhuriyet.com.tr/…-yuk-yol-vergisi.html
  • önce yol vergisi gelir daha sonra yol aslında bir lüks derler. ötv gelir üstüne. bir taşla iki kuş olur. zaten bizler yollar için mtv veriyoruz. köprüden geçerken otoyol kullanırken fazla fazla vergisiyle birlikte ücret ödüyoruz. allah gözünüzü doyursun.
  • uzun hali ama yol yabdı olan vergi çeşidi.
  • ayşe hür'ün radikal'de yayınlanan ilgili yazısı: chp'nin yol vergisi ve milli koruma kanunu
  • yollarında anahtar teslim fiyatlarının en az yarısının vergilerden oluştuğu araçların gezdiği ,,bu araçların 200 tl lik bir depo benzinlerinin 130 tl sinin vergi olduğu ,yollarında gezen her aracın yıllık 1000 -10.000 tl motorlu taşıtlar vergisi verdiği bir ülkenin başbakanının, gönderme yaparken hiç utanıp - sıkılmadığı vergidir.
  • yeni saraylara ve yandaşların yeni projelerine gereken parayı bulmak için yine gündeme getirilen vergi.
    nefes alma vergisi ne zaman gelecek acaba? bir o kaldı vergi almadıkları..
  • ayrıca 1929 yılında nüfus artışını hızlandırabilmek için 6 çocuklu ailelerden alınmaması için hakkında kanun çıkartılan vergidir.

akıllıcadır, bu kadar çok amcaya, halaya, teyzeye ve dayıya sahip olan kuşakların yaratılmasını sağlamıştır.
  • mtv zaten bir yol vergisidir. aracımızla ülkenin yollarını kullandığımız, çevreye zarar verdiğimiz için fazlasıyla vergi ödüyoruz. hadi buna eyvallah. araç alırken ötvnin kdvsini ödüyoruz, yılda iki kere mtv ödüyoruz, yakıtını alırken ötv ödüyoruz. aracı almak için kredi çekince vergi ödüyoruz. alırken notere ödediğimiz parada da devlete giden pay var. muyanesini yaptırırken devlete giden iyi bir pay var. otoyollar , köprüler zaten ücretli. kimi zaman hata yapıp trafik cezası da ödüyoruz. bunların üstüne milleti yolmak için yol vergisi nasıl bir uydurma vergi türüdür gerçekten anlamak zor.
    yerel yönetimler zaten halihazırda çevre temizlik ve emlak vergisi almaktalar. belli ki belediyelere ödeme yapamıyorlar.
  • cumhuriyet'in ilk dönemlerinde alındığı için reisin tekrar atatürkçü olmasını sağlayacak vergi türüdür, ulu önderimiz nasıl libya'da mücadele ettiyse bu vergiyi de koymuştur, biz onun takipçileriyiz der olur biter
hesabın var mı? giriş yap