şükela:  tümü | bugün
  • birde arabada video cekmenin zararini bilmeyen .madem cekiyorsun bari dogru duzgun cekmesinide basaramayan ucuncu bir sigirida barindiran videodur
  • arabayı görücem diye istemsizce başımı kaldırdığım video. çok güzel direksiyonun varmış kardeş.
  • sol şerit sollama amaçlıdır, sürekli işgal edilmesi yasaktır(yersen). arkadan gelen mercedes'in yol istemesi normal ama ısrarla adamın kıçına yapışıp taciz etmesi bariz hayvanlık. daha sonra adamın önüne kırıp sol şeritte fren yapması da ayrı bir hayvanlık.

bir de 120 ile giderken telefonla video çeken bir hayvan daha var.

kısacası üç adet hayvan izlediniz.

edit: videonun başında kadrana değil ortadaki dijital göstergeye bakıldığında 120 km/h yazıyor. ona istinaden 120 dedim.
    edit2: sanırım o hız sabitleyicinin ayarlandığı hız.
  • gene bi filozof gelmis. götünden birseyler uydurmus adam anlasa oturup anlatacagim da bir örnek vereyim;

gecen ay berlinden kölne geliyorum. pazar yolda kimse yokken 180le hiz sabitleyici, en sag seritten gittim dakikalarca. önüme birisi gelince orta seride gecip, tekrar sag seride gectim. (hiz siniri yok, otoban 3 seritli)

1 hangi seritte olursan ol arkadan gelen varsa yol verirsin.
    2 öndeki dalyarak biraz adam olsa, aynada kendinden en az 30-40 kmh hizla gelen arabayi görünce zaten uyarilmadan sag seride gecer.

arkadaki hakliyken, haksiz duruma düsmüs. normalde otobanda böyle malca sol seridi isgal edenlere 80 euro ceza kesiliyor. diger taraftan arkadaki takip mesafesi ihlali + sagdan sollama + ve son öne kirma hareketiyle cok büyük ihtimal almanyada psikoloji testleri ve 2000-3000 euro vermeden ehliyeti bir daha zor alir.

bizde fakirlerde eziklik, zenginlerde bi bok oldum havasi var. öndeki; "mercedes'e yol vermedim haaa" diye anlatacak, öbür mal da "yol vermedi, sen misin vermeyen girdim önüne" gibisinden birseyler zirvalayacak.

arkadan gelen varsa yol verin, itle it olmayin. hiz sinirinin 120 olmasi, siz de 120 ile gidiyorsaniz sürekli en sol seridi isgal etme hakki vermez. sag serit bossa sagdan gideceksin. sana ne mk kimin ne hizla gideceginden ayrica? trafik polisi misin sen?
  • bir adet hayvan, bir adet atarli ergen ve bir adet tok kapi sesi hayrani video cekme ozurlu suruculerin hikayesi.
  • şu videoda görülmekte olan mercedes’tir.
    https://m.youtube.com/watch?v=5nmmq2tgv00

bence iki sürücü de birbirinden öküz. öndeki araç çok gereksiz kompleks yapmış. arkadaki zaten öküz.

tahammülsüzüz, sonuç o.

edit: evet video çeken öküzü yazmamışım. o da ayrı bir öküz.
  • (bkz: önünü gırdı) oturdum izledim videodan bi bok anlaşılmıyor. olmamış yani.
  • 2 veya daha fazla şeritli yollarda, gidişe ayrılan en sol şeridi sürekli kullanmak yasaktır. bu şerit, transit geçişler için ayrılmıştır. sadece önündeki aracı geçmek için kullanılmalıdır. acil durumlar için bu şerit sürekli açık kalmalıdır.

2918 sayılı k.t.k.’nın 46/2-d maddesine göre, aksine bir işaret bulunmadıkça, gidişe ayrılan en soldaki şeridi sürekli işgal etmenin cezası 235 tl ve 20 ceza puanıdır.
  • sonuna kadar haklı olmayan mercedestir. yalnızca otobanda değil, gündelik hayatta bu mercedesin yaptığını yapan o kadar çok mal var ki bir süreden sonra sıradan bir davranış oluyor yol vermeyip bu davarları eğitmek.

benim de en çok yaptığım şeylerden biri bu, otobanda hız sınırında seyrederken hız sınırını aşmış potansiyel katillere yol vermemek. başka türlü mallara mallık yaptığını anlatmanın yolu yok çünkü. isteyen de bana istediği kadar küfretsin umrumda değil.

sol şerit babanızın şeridi değildir! önünüzde hız limitini aşmadan seyreden bi araç varsa "ulan insanlıktan çıktım biraz normal hızda seyredeyim" deyip size yol verene kadar beklemeniz gerekmektedir. küçük beyinleriniz alsın artık bunu!
  • videoda 3 karakter var. bunlar tam olarak günümüz türkiye'sinin özeti gibi.

1- qashqai sahibi
    2- mercedes sahibi
    3- tok kapı

1 numara: trafikte her gün onlarcasına rastladığımız tipik maganda. arkasındaki araç mercedes olmasa belki yol verirdi ama gurur yaptı paşam. bu çomarlarla laf dalaşına da giremezsin cunku bildigi tek şey kavga ve şiddettir.

2 numara: kısmen haklı olsa da en son yaptigi hareket çok tehlikeli. özellikle bu tür magandalara karşı. hem başkalarının hayatını da tehlikeye atıyor.

3 numara: ve işte benim adamım. bu videodaki en mal kişi. afedersin de senin çekeceğin videoyu sikeyim. zaten kurduğu ilk cümleden sonra kulaklarım kanadı. kavga olunca etrafa toplanan meraklı kalabalığın ta kendisi.