şükela:  tümü | bugün soru sor
  • otobüs ya da metro gibi ekseriyetle kafa kafaya ya da önden herhangi bir fiziksel darbe alarak çarpışma yaşayan araçlarda koltukların gidiş yönüne ters yerleştirilmesi, emniyet kemeri, hatta her koltukta hava yastığı bile olsa bu ve benzeri güvenlik önlemlerinden çok daha sağlam bir çözümdür.
    tabii, yolcu denilen psikolojik canlı "ters gidemiyorum midem bulanıyor" argümanı ile seçim yaptığından ticari sebeplerle o koltuklar gidiş yönüne doğrudur.
  • (bkz: tamam)
  • sabah sabah tersten mi kalktın kardeş?
  • düşünülürse doğru bir yaklaşım ama zor...ben hep geri geri giderek bu sorunu çözüyorum. tavsiye etmiyorum kimseye.
  • diego dur şimdi gündemimiz soğan
  • doğru ama eksik! yolcu koltuklarının tamamının kaldırılması lazım. zaten 50 kişilik otobüse 1050 kişi bindiğimizden bütünleşme söz konusu olacaktır. etler birbirine değdiğinden kalıp halinde kıpırdamadan rahatça yolculuk yapabiliriz. kaza olması halinde kenar kısımlara gelen etler hasar görecektir dikkat edin!
  • bir tik daha guvenlisi bagajda seyahat etmektir. on tarafta kiyamet kopsun isterse, mis gibi uyuruz da hem, tadindan yenmez.