şükela:  tümü | bugün
  • ön edit:iş bu entryden sonra lanetlendim sözlükten, pilot lobisi bu yaptığınızı unutmayacağım uçakta görüşeceğiz.

sen pilotsun halkla iç içe olmalısın, bırak bu elitizm ayaklarını, uçak şoförü seni.

thy’nin öncü bir firma olarak yapması gereken durum:
    ben beni uçuran pilotu niye görmüyorum arkadaş girecek kokpite izole olacak yok öyle bir dünya, alacak mikrofonu eline hostesler nasıl uçuş esnasında olağanüstü durumlar hakkında bilgi veriyor, pilot da konuşacak güven verecek.

öyle mikrofonla artist artist kapı arkasından

“this is your captain speaking. first ı'd like to welcome everyone on rightwing flight 86a. we are currently cruising at an altitude of 33,000 feet at an airspeed of 400 miles per hour.
    demekle olmuyor koçum bu işler”

halkın arasına karışacak.

merak etme hanım teyze tansiyonun yükselmez diyeceksin bir güven vereceksin öyle her şeyi hostese bırakmakla olmuyor bu işler.

sonra we are globally yoursmuş.
  • yakışıklı pilotla nasıl tanisilir?temalı serzeniş
  • trol ya da eğleniyor olduğunu umuyorum. bence en doğrusunu yapmaktadırlar. muhatap almayacaksın. sike sike uçacaklar zaten o uçakta. bir de yüz göz olmanın alemi yok. iyilikten maraz doğuyor.
  • ne pilotu? uzaktan kumanda ile uçuruyorlar, kapıyı açıp ifşa mı olsun tüm gizem?
  • öncelikli olarak seyir emniyeti açısından kaynaklı bir durumdur. şimdi bunu örneklerle açıklayayım. otobüse biniyorsun ve gördüğün ilk insan şoför. bir sorun varsa ilk muhatabın direk şofördür. soru sorar konuşursun, şoförün dikkati dağılıp kaza yapabilir. olmaz demeyin oluyor. otobüste bir olay oluyor, bir yolcu şoföre bağırmaya başlıyor, bunun neticesinde olan olaylarda belli. şoför dayak yiyebiliyor bu memlekette. tramvay kullanıyorsun, kapı her ne kadar kitli olsa da makiniste bir şeyler yapabiliyorsun. kapıyı yumruklama, cam indirme vb. metroda da yine durum söz konusu. peki benim güzel arkadaşlarım, bilmem kaç feet yüksekte uçan bir uçakta sizce böyle olayların olması durumunda neler olur hiçbir fikriniz var mı? ayrıca plot'u görüp ne yapacaksın. kokpiti çok görmek istiyorsan uçuştan sonra hostese bu ricanı iletirsin, o da plot ile konuşup seni kokpite alabilir. ancak diğer türlüsü cidden sıkıntılı bir durum.
  • o değil de metroda, tramvayda olan kısmı çok ağrıma gidiyor. merak ediyorum kardeşim, var mı ötesi?
  • saçmalık resmen, geçen gün uzattığım 50 liranın da üstüne yattı oç. uzatsana para üstünü arkaya sanki bana uçak pilotu aq.
  • hakikaten, pilotları yolculardan izole etmenin mantığı nedir. uçağın kontrolünü ele alıp, gökdelenlere mi çarpacaklar.
  • her yerde türklük kendini gösteriyor ...
    illa enseye şaplak olmak zorunda değilsin gözüm...
  • o uçan yolcu değil uçaktır uçak, yolcu olsa duramazdın.