şükela:  tümü | bugün
 • gün itibarı ile mecidiyeköy-yenibosna hattında çalışan değerli şahsiyet, öpülesi insan. işe geç kalmama sebep olan göbekli abi.

  (bkz: 85m)

  --- spoiler ---
  oysaki yol çok basitti be abi, direk çevreyolu...bitirdin beni
  --- spoiler ---
 • iett'nin 509 hattı olduğunu düşünürsek karşılaşırsak uzaylı gibi bakmamamiz gereken abiler.

  t4* pek bilinmeyen bi hattır.*. taksim-gümüşsuyu-kabataş-karakoy-eminönü- tramvay yolundan cağaloğlu- çemberlitaş ve sultanahmettir yoluda. pek de kalabalık olmaz zaten. ya çemberlitaş kız yurdu öğrencileri, yada sultanahmet'e gidicek tek tük turist biner.
  şöförler de değiştiği için bazen bilmezlerdi. biz tarif ederdik yolu, durakları.
 • yardımsever halkın iyi niyetli bakışları ile yardım için seferber olacağı belediye şoförüdür. üniformanın verdiği o mağrur havası bir anda yok olur, söz dinleyen, uysal bir çocuk gibi "arkayailerlesseneyauvv" diye her sabah itelediği yolcuların talimatlarına kulak kesilir.
 • evinin önüne kadar belediye otobüsüyle gitme fırsatı yakalamış kötü niyetli bir yolcu tarafından kötü emellere alet edilen şöfördür.

  (bkz: evet igrencti biliyorum ama yaptim)
  (bkz: kucuktum o zamanlar)
 • yolcunun kendisini istanbul yollarının babası havasına sokmasına neden olan şofördür.
  bindiğim otobüste denk gelmiştim. şoför trafikten kurtulmak adına mantıklı bir alternatif yol bulmak üzere yakınındaki yaşlı bir amcaya yol sorar. yaşlı amca yolu tarif eder. aradan beş dakika sonra otobüsteki yolcular küfürler eşliğinde otobüsten inmesiyle son bulur yolculuk. çünkü amca yolları bilmediği için saçma sapan bir yol tarif etmiştir. şoförü ve gerideki yolcuları zor durumda bırakmıştır. navigasyon denen lanet bir alet olmasına rağmen hala kullanılmamasını da anlamıyorum.
 • işteki ilk günüdür