şükela:  tümü | bugün
522 entry daha
  • bi kere 700 euro yerine 7000 euro gelmişti hesaba. gönderen de 70lerinde, yurt dışında yaşayan, acayip zengin bi adamcağızdı. sesimi çıkarmasam unutulur giderdi. saniyesinde arayıp bilgi verdim.
  • soruya bak ?
    (bkz: kaç yaşındasın sen)
  • üç kere fısıltıyla sahibi var mı diye sorup akladıktan sonra hiçbir mobese kamerasına takılmamaya özen göstererek eve hicret ederim. net.
  • masallah herkes dürüstlük abidesi, gözlerim yaşardı. ne güzel bir dünyada yaşıyormuşuz da haberimiz yokmuş meğer.
  • şu anda ihtiyacım olmadığı için geri veririm.

asıl soru ihtiyacım varsa ne yapacağım.
  • zor sorudur, bu sınavı herkes geçemez.

bu sınavı geçenler enayi, çulsuz, sınavdan kalanlar ise beyefendi olarak karşılanırlar.

bu sınavı siz belki verirsiniz de, dünya bu sınavdan kaldı
  • ya ben yolda yürürken yerlere baka baka gidiyorum belki bozukluk falan bi şeyler bulurum diye adamın sorduğu soruya bak amk.

he veririm.
  • anksiyeteye sokardi beni, görmemiş olmayı dilerim, parayı orada bıraksam sıradaki cebe atar, bir kuruma teslim etsem onlar cebe atabilir vs.
  • vermem diyen arkadaşlar, o 100 bin doların peşine kimse düşmez mi sanıyorsunuz? adım başı kamera var artık. polis sizi bir şekilde bulup o parayı alır. ha parayı polis gelene kadar harcarsanız, paranın sahibi de tekin olmayan bir tipse ananızdan emdiğiniz sütü burnunuzdan getirir, hayatınızı maheveder, en sonunda veremezseniz de çeker vurur. zaten 100 bin dolar nakitle iş yapan bir insanın altından illa bir şey çıkar. 50 lira için kaç tane insanın bıçaklandığı bir ülke olduğunu bilmiyorsunuz galiba buranın.
  • net sahibine iade ederdim, allah'tan korkar, ayrıca öz saygımı yerle bir etmem. para ahlaktan ve doğruluktan daha değerli olmamalı.
239 entry daha