şükela:  tümü | bugün
  • cuma gunu kitap fuarında başıma gelmiş olay. az buz da değil 100 tl buldum. düşündüm ne yapsam ne yapsam diye, işi gücü birakip parasız ergenleri takip ettim, muhabbetlerini dinledim. kitabi begenip pahali diye yerine birakanlara aldim kitaplari. hızımı alamadim bi o kadar da kendim harcamışım.
    80 lira zararla döndüm eve. siz siz olun, bulmayin para mara.
  • 5 tl'ye kadar tenezzül etmediğim, fazlası meblalarda ters takla ya da parendaya kadar vardığım durumdur.
  • para buldum kimindir sahibi yoksa benimdir , şeklinde 3 defa insanların duyabileceği şekilde nara atılması gereken olay.

bir de erdal bakkalın "bap bip bop" versiyonu vardır.
  • en son kurban bayramında bira almak için markete giderken yerde 50 tl gördüm, hemen az ileride ki bayram bebelerinden birini çağırdım "gel len bak burda bişiy var" diye. geldi aldı çocuum nasılda sevindi "abi tişikkirlir" fln. naapsaydım yani zaten bayram günü içiyoruz. bari extra yazmasın dimi. (ulen bende inanıyor muyum, ateist miyim, deist miyim, gök tengriye mi inanıyorum bilmiyorum. her bir şeyim ayarsız. sevmelerim bile)
  • tam iki sene once asgari ucretli bekcilik yapan bir arkadasim, kameralarin da olmadigi bir yerde tam 500 bin lira buldu. paranin sahibi bayindir hastanesi'nde unlu bir beyin cerrahi. adam arabasinin ustunde canta icine hepsi 200'luk banknotlar halinde unutup evine gitmis. o canta aksama kadar durunca bu cocuk farkedip kapiyi caliyor, bu canta sizin sanirim diye. herif acip tek tek saymis cocugun yaninda. 500 binin eksiksiz oldugunu gorunce tesekkurler diyip kapiyi yuzune kapamis.
  • tartışmasız ki bulanın almaya ve kullanmaya hakkı vardır. üzerine manevi ajitasyon zırvalamanın lüzumu yoktur.
  • artık kimsenin para düşürmediğini düşündüğüm için gerçekleşemeyen durumdur.
    küçükken çok bulurdum acaba yere daha yakın olduğum içinmiydi bilemiyorum.
  • şanslı olduğunu düşünüp heyecanlanmakla, parayı cebe attıktan sonra daha fazlasının kendinden çıkabileceğine inanmak arasındaki 2 saniyelik zaman.
    sonrasında da yola devam etmek.
  • yolda bulduğum eski tl ile 5000 lira geldi aklıma. ne yemiştim ama? üniversitede kan gibi gelmişti. haftalık 400 tl yetiyordu. düşünsenize lüxü?