şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sıcaktır ki nasıl...adana'dasınızdır.her köşebaşında su satan birileri vardır.çölde vaha görmek gibidir.
  • yaz aylarında, özellikle akdeniz bölgesinde çölde vaha görmekle eşdeğer olabilecek mutluluk sebebi.
  • - soğğuukkk suuu
    - innaa ataynaa kelkevser fi salli li rabbike venhar...
    - noluyo lan?
    - annem adam görünce okuu gider dedi...

(bkz: fırat)
  • yaz günlerinin, keşmekeş trafiklerin ve otobüs kuyruklarının değişilmezleri arasındadır. yalnız niyeyse "suuuu.. sok suu" tonlamasına hep takılırım. "nasıl diyecek dur bakiyim" diye düşünmekten susamış halimle önlerinden geçip gittiğim ve sonra da "alsa mıydım acaba" diye hayıflandığımda çok olmuştur..
  • hapı yuttuğunuzun göstergesidir. o trafik bitmez, siz bitersizin.

evet. bugün cuma ve o trafiğin içindeyim. allah'ını seven trafiğe çıkmasın artık.
  • yıllar önce pazarda su satan o küçük çocuğu hatırlatır. bana da beni hatırlattı.
  • dün istanbul küçükçekmece’de sefaköy’de gelmeden, avcılar istikametinde yoğun trafikte hava araç termometresine göre 32 dereceyken gördüm bu adamı, korna çaldım geldi. 20 tl uzattım abi bozuk yok dedi. tamam kalsın dedim, olmaz abi al yarın verirsin dedi baya da ısrar etti. ama yarın göremezsem seni dedim helal olsun abi dedi aldım gittim. dedim güzel insanlar da var. bugün para bozdurdum aynı yerden geçerken gördüm elemanı adam geldi susamamış olmama rağmen ver bi su dedim. adam tanıdı ama ses etmedi, iki su parası verdim. dünden kalandı di mi abi dedi, evet dedim yoluma devam ettim.