şükela:  tümü | bugün
  • sebebi kaldırım varken yolda tek başına yürümesi değilse yanlış bir davranıştır. kapkaçın ruhuna aykırıdır bir kere. sessizce yaklaşmak önemli bu meslekte. tıpkı leopar gibi...
  • sokakta ara sıra şahit olduğum davarlık, magandasına göre farklılık gösteriyor tabii ki kimi yalnız kadın gördü mü yavaşlayıp hatunu keserken kimisi de kornaya abanıyor.
    bu ülkede kadın olarak doğmadığım için şükretsem de bir o kadar da kadınlar için üzülüyorum. özellikle de kimi kimsesi olmayan kadınlar için, sokakta yürürken bile başlarına bir şey gelme ihtimali var.

madalyonun bir de öbür yüzü var tabii şu hareketi yapan barzoları eleştiriyoruz ama bu barzoların türlü türlü magandalıklarına ayılıp bayılan kadınlar var. bu olayların suçlusu %90 erkekler fakat bunlara yüz veren kadınların da kabahati var. (başlıkta anlatılan olaydan bağımsız olarak.)

niye müdahale etmiyorsunuz denmiş ya http://www.sabah.com.tr/…ti-ayirirken-canindan-oldu bu adam daha bugün öldü, suçu ise kocasının dövdüğü kadına yardım etmek istemesi. peki kadın ne yaptı derseniz; kocası, kendisini dayak yemekten kurtarmaya çalışan adamı öldürürken "kocamı bırakın" diye çığlıklar atıyordu. bu ülkede taciz sorunu olduğu kadar karaktersiz kadın/erkek problemi de var. sözlükte de bu karaktersiz tayfadan bir hayli var, ne konuşmasını ne yazışmasını bilirler.
  • en sapik insanlarin en dindarlar arasindan cikmasindan mutevellit; konya, kayseri, yozgat, corum, sakarya gibi illerde siklikla karsilasilan durum.
  • kac yildir arabam var kullanirim bir kere yapmadim.. orospu cocugu o yuruyen annen, kardesin, sevgilin, esinde olabilir amac nedir yani ?
  • konya'nin modern caddesi kismindan sonrasini okumadim :)

saka bir yana da bu memlekette hakikaten yolda yalniz yuruyen bir kadina korna calabilecek cesarete sasiriyorum. hayir bu ulkede bu tip bir olayin yasanmayacagina inanmadigimdan degil sasirmam, sanki bunu deneyenler cogunlukla sonuc aliyorlarmis gibi israr ve inatla hala bu tip hanzolarin artarak nesillerini surdurduklerine sasiriyorum. kimin soyledigini hatirlamiyorum ama basarisiz sonuc alinmasina ragmen ayni yontemi tekrar denemek aptalliktir gibi bir soz var, bu artik aptallik da degil, baska birsey.

buna benzer bir diger ornek de bir sahin otomobil icine dolusan bes abazanin sahil yolundan kiz dusurmeye calismasidir. ıkisi de igrenctir ve yillardir anlamsiz bir sekilde suregelir.
  • ben de konya'lıyım. hiç bir zaman böyle bir şeye yeltenmedim. ama yeltenen çok arkadaşım da vardı. ömrün yarısından fazlasını geçtiğim için belki de böyle şeyleri duymak da hikaye oldu gitti bizim için.

ancak, mesele konya veya dindarlar değil. aklı iki bacağının arasına sıkışıp kalmış, beyni sik kafasından daha küçük türk insanlarının arasında yaşamak. gayet normal.

ayrıca yazara çok kırıldım. sanki istanbul'da bursa'da taciz etmiyorlar. daha 6 sene önce, istanbul otoban kenarında hollandalı bir gelini livata etmediler mi? çocuk yurtlarında 6-9 yaş arası çocuklara tacizi bunlar yapmıyor mu?
  • konya'dan sonra okumadim...
  • orospu çocukluğudur.

(bkz: #45755060)
  • (bkz: "yolda tek başına yürüyen kadına korna çalmak" konusunda şikayetlerini anlatacakken sözlükçülerin mesaj tacizine maruz kalmak)