şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şaşırtan bi kelime. ulan o kadar hamur işi yemeklerimiz var, yumurta sarısına her daim işimiz düşer, bunu tam karşılayan bi kelime uyurmamışız biz. tembellik mi nedir bilemedim.
 • şikago'da, ayrıca indiana ve texas eyaletlerinde şubeleri bulunan amerikan usulü kahvaltı ve brunch mekanı. şikago'da kahvaltı denildiğinde ilk akla gelen restoranların başında yer alır.

  özellikle hafta sonları önünde kalabalık gruplar bekleşir. bir masa için ortalama 30 dk., bazı hallerde bir saate yakın beklenildiği olur.

  menüsü çok zengindir, porsiyonları boldur. şuradakiyolk menüsünden de görüleceği üzere, en küçük omlet 5 yumurtadan oluşmaktadır. kahvaltıda tavuklu waffle veya burger yiyenleri görebilirsiniz.

  dev gibi olsa da, hiçbir porsiyon yalnız servis edilmez; yanında mutlaka bol kepçe patates kızartması veya tercih ettiğiniz en az bir ilave gelir.

  kahve makinası durmadan çalışır. garsonlar boş kapları makinenin altına koyar, dolanları alıp, servise çıkar, kahve sebil gibi akmaya devam eder. fincanlar boşaldıkça takviye edilir.

  garsonun iddiasına göre, "pancakeinizin üzerine çikolata ve taze yabanmersini ister misiniz?" sorusuna bugüne kadar tebessümle yanıt vermeyen olmamış.