şükela:  tümü | bugün
 • haluk leventin çıkış parçası..her ne kadar haluk baba rock meclislerinin sevilmeyen adamı olsa da bu şarkı iyiydi..melodik gitar solosu olsun, sözleri olsun, hatta içindeki moron şiir bile iyiydi..
 • ileriki yıllarda biryerde duyunca gencligimizin sarkılarıydı diye aklımızdan gecirebilecegimiz sarkılardan biri.
 • gecenin bir vakti istiklalde yürürken bir sokak arasina rastlanilir. iki deli yürek, iki deli fisek ellerinde gitarlariyla gecenin o karanligini parçalarcasina yüksek bir sesle bu parçayi söylerler. eski günlerin yad edilmesine neden olurlar farkinda olmasalarda.
 • şarkının sözlerinin bir kısmının ibrahim karaca'nın bir şiirinden alınmış olması gerçeğine rağmen, haluk levent albümün çıktığı dönemde bunu es geçmiş, şarkının sözü ve müziğinin kendisine ait olduğunu iddia etmiştir. levent daha sonra şiirin ibrahim karaca'ya ait olduğunu kabul ederek şairden özür dilemek zorunda kalmıştır. şiirin aslı için:

  (bkz: saklı/@evin)
 • sözleri şöyledir:

  olmasan da yanımda
  olmasak da birlikte
  hiç istemezsem bile
  yaşarım ben seni

  yollarda bulurum seni
  takvimlerden çalarım seni
  dans ederim hayalinle
  yine de yaşarım seni

  yanlız kalırım sanma
  mutsuz olurum sanma
  yaşarım doya doya
  yaşarım ben seni

  yollarda bulurum seni
  takvimlerden çalarım seni
  dans ederim hayalinle
  yine de yaşarım seni

  *
  balık denizde saklıdır
  deniz mavide
  mavi gözlerinde
  seni unutmak mümkün mü?

  yağmur bulutta saklıdır
  bulut beyazda
  beyaz teninde
  seni unutmak mümkün mü?

  buğday başakta saklıdır
  başak sarıda
  sarı saçlarında
  seni unutmak mümkün mü?
 • hani bazı düğünler olur, 2 kısımdan oluşur. ilk kısımda klasik düğün parçaları, akabinde ise gençlere yönelik parçalar. benim kuzenin düğünde de bu gerçekleşti, ikinci kısımda kuzenin grup çıktı. bu şarkının da çalacağını biliyordum. ama ne bileyim, ben hiç dikkat etmemiştim bu şarkı sonundaki şiire. şarkı çalındığı an, alkol etkisiyle bazı kısımlarını hayal meyal hatırlıyorum, nedense "seni unutmak mümkün mü?" kısmı kafamda zonkluyordu o an. yani bu cümle meyal, kalan kısım hayal mi demeliyiz; bilmiyorum. sonra birkaç gün sonra izmir'e döndüm, aklıma gelince de açtım şarkıyı birkaç defa dinledim. özellikte de şiir kısmını. vay be dediim, iyimiş...

  sonra bir iki defa uyumak için kafamı yastığa gömdüğümde, "buğday başakta saklıdır, başak sarıda" diye başlayıp devamını getiremeyince de, "seni unutmak mümkün mü?" deyip bitiriyordum cümleyi. sürekli bunu yapıyor, sonra uykuya dalıyordum...
 • bulgaristan yolunda bugday basak ilerlerken severek, hissederek dinlenebilecek kamyoncu turkusu.

  buğday başşakta saklıdır!

  başşak sarıda!

  sarı saçlarında!

  seni unutmak mümkün mü?
 • haluk levent'in doksanların başında çocuk ve genç olanlara bıraktığı çok değerli bir hatıra.
  şarkının klibinde haluk abimiz -şarkının sözlerinde de geçmekte olan- sarı saçlı, mavi gözlü ve beyaz tenli ablayı ekmeksiz götürmüştür.