şükela:  tümü | bugün
  • yediği haltın belgelenmesi gereken memurdur.
  • ismini cismini entryni yazarken ifsa etmedigin icin sen de suc ortagisin o orospu cocugunun. suna bak, gidip soyleyecekmis, eger rusvetsiz hallederse kim oldugunu soylemeyecekmis. e gerizekali senden sonra gelenden rusvet istemeyecek mi bu serefsiz?

edit: yazardan gelen "ulan orospu çocuğu" ile başlayan mesaj üzerine düzeltme gereği duydum. yazarın değil onun bir arkadaşının başından geçmiş. ben de yazara değil yazarın bir arkadaşına ithaf ediyorum entrymi. tşk (gül)
  • hakkında girilen "bu devirde memurun rüşvet alması gibi bir orospu çocukluğunun kaldığını duymak beni üzdü." cümlesi beni derin düşüncelere sevk eden memurdur.
    başka bir zamanda olsaydı bu memur başlık sahibini üzmeyecek miydi?
    ya da bu devir nemurların değil de bakan, müsteşar vs bürokratların mı rüşvet alma devri? öyleyse biz sıradan vatandaşlara ne zaman sıra gelecek merak ettim.
  • milli eğitim bakanlığına basit bir şikayet dilekçesi ile başvurmak yerine sözlükteki arkadaşına başlık açtırarak hak aramaya çıkan öğretmenlerimizin hukuka saygılı ve hak arama bilincine sahip nesiller yetiştirmesini ummak çok ütopik geldi birden.
    son günlerde bu 3. kişilerin ağzından olay aktarıp birilerinin linç edilmesini sağlamaya çalışmak moda oldu burada. rüşvet istediğini öğrendiğin ya da düşündüğün bir memurun gerçekten böyle bir durumu varsa defterini dürmek öyle kolay ki şaşar kalırsınız. ama eğitim fakültesi diploması sahibi olmak yetmiyor. gerçekten eğitim gerekir.
    ha bu arada olayın işleyişini anlatıp yol yordam gösteren o "tanıdık müdür" de enteresan bak.
    tanımımızı da yapalım; gerçekten durum anlatıldığı gibiyse şerefsiz memurdur.

edit: başlığı açan yazara: evrağı olmaz, evrakı olacak.
  • bal tutanın milleti parmakladığı bir sistemde şaşırtıcı değildir.ha, kalbimizin ortasında bir yumruk gibi durur, o ayrı konu.
  • bunu küçük ilçelerde samimiyet adına yapan memurlar var. bir an önce ayrılmak istediği yerden ayrılmak stediği ve işin uzamasını istemediği için parayı veren de var.

bir önceki geldiğim yerden ayrılırken tatlı parası 40 tl istendi. bende tatlıyı alıp getiririm ya da orada kalan arkadaşımdan yollayacapımı söyledim. her neyse o kendince tatlı istiyor atandım müjdesine fakat tatlının kendisini kabul etmiyor nakit istiyor. kafalar değişik.

neysediğer işlemleri hallettim yolluk işi hala halledilmemiş. gittiğin yerde yapsınlar hocam dedi. bir şey demedim. gittim ilçe mem müdürüne yollukla ilgili sıkıntı çıkardığını ve o söylerse yapılacağını söyledim. gidip konuştu mem müdürü. ben yine alt katta lojmanla alakalı işlerimi hallederken bir baktım adam öğle tatiline gidiyor daha 20 dk var. arkadan seslendim bana mısın demedi gitti. yolluğu halletmiş fakat imza atmam gereken başka bir evrak daha vardı o evrak yok ortada o olmadığı için atamadım. beklemedim de, evrağı bana yollarsınız imzaladıktan sonra bende size posta yoluyla tekrar yollarım dedim. öğleden sonrayı beklesem bu sefer diğer yere yetişemeyeceğim aynı gün içinde ayrılış ve başlagıcın yapılması gerekiyor aynı ilde.

velhasıl kelam oldu da bimer'e şikayet ettim. şikayet kime gelecek ilçe mem'e yani yine şikayet ettiğim memura. hemen savunma yazılacak öyle bir şey olmadığına ve yanlış anlaşıldığına dair. yani bazı şikayet kanalları da işe yaramıyor.