şükela:  tümü | bugün
 • hayret bizimkiler bu tür hedelerde hep birinci olurdu biraz daha calsinlar da göğüslesinler birinciliği.
 • türkiye'nin %99'u müslüman değildir. kaldıki bu yolsuzluk işi dine bağlı değil insana bağlıdır, karakterini ortaya koyar bir toplumun. geri kalmışlığın özetidir.
 • islam ülkelerinde hırsızlık normal olduğu için şaşırılmaması gereken durumdur .

  bizimkiler hala kalksınlar tüm gün aç geziyorum açın halinden anlarım diye masturbasyon yapsınlar . olay kese doldurmaya gelince etik denilen şey müslümanlara uğramaz
 • şimdi doğruya doğru türkiye yolsuzlukta dünya ikincisi değil. oecd üyesi ülkeler arasında ikinci. yoksa haritaya bakarsanız kan kırmızıya boyanmış birçok ülke olduğunu göreceksiniz.
 • dinsel olarak bakmayıp, doğrudan yolsuzluk olarak bakıldığında, şaşırtan hededir kendisi.
  seneye daha çok çalışıp, kesin birinci olacağız, söz!
 • sokaklarında eroin dahil her türlü uyuşturucu satılan, fuhuş cenneti, amerika'nın pis işlerinin arka bahçesi, kara paranın en çok döndüğü ülke meksika'yı geçmişiz. türkiye'yi beğenmeyenleri oraya göndersinler bence.

  beni de listede ilk sıraya yazın lütfen.
 • müslüman olmaktan ziyade sıcak memleketli olmakla ilgilidir. her zaman inandığım şey bu olmuştur. ne zaman bir boktanlık karşılaştırması yapılsa hep sıcak memlekettekiler daha boktan cıkmıştır.

  özetle müslüman olmaktan ziyade ortadogulu olmamızla ilgilidir. ortadogu, guney amerika, afrika...

  (bkz: turkiye)
  (bkz: meksika)
  (bkz: italya)
  (bkz: adana)
 • oecd vs dunya

  edit: hemen mesaj atmayin la oecd olunca iyi mi oluyor diye. ki sahsi kanaatim oecd'de birinci olsak o zaman problemdi de 2. olmamiz biraz umut verici. cunku normalde baktigimizda oecd bizim neyimize diyorum. ne insan haklari, ne hukuk, ne kanun var bizim ulkemizde. bizim afrika, avustralya kabileleriyle yarisiyor olmamiz lazim. durduk yere ust liglerle karsilastirmanin alemi yok.
 • müslüman, ateist oranlarına takmışlar kafayı. yolsuzluk diyor, hoov, sıralamada tepelerdeyiz diyor. heey, var mı kimse lan? salla sen inancı falan. diğer yerlere odaklan. ben utanıyorum açıkçası. sizde nedir durumlar?
 • insanlar dışarıda şu sözlüğe bakıp ne kadar kültürlü, entelektüel insanlar diyip iç geçiriyorlar. ama bakınca görüyorum ki hiç de öyle görünmüyor. tam anlamıyla cehalet fışkırıyor klavyelerden.

  kaynak diye verilen oecd'nin kaynakla alakası yok. tamamen götten uydurma bir şey. yanılmıyorsam oecd'nin böyle işlere giriştiği bile yoktur.

  okuduğu haberi bile düzgün yorumlayamayanların var olduğu yer burası.

  diken; verdiği haberde kaynak olarak transparency ınternational'ı kullanıyor. yani oecd değil. oecd diye kaynak sunan cahillerin okuduğu haberi doğru düzgün algılayamadıkları kanaatine varıyoruz. çünkü haberde geçen oecd; kaynak değil, 1961 yılında kurulan oecd diye bildiğimiz organisation for economic co-operation and development ülkeleri içerisinde yapılan yolsuzluk sıralamasında sondan ikinciymişiz.

  başlıklar, içerikler öyle dezenformatör atılıyor ki okumadan yorum yazanlar da bu olaya mum dikiyor.

  kaynak denilen ama bihaber olunan kaynak: http://www.transparency.org/cpi2015

  türkiye, transparency ınternational'ın 2015 yılı için hazırladığı raporda sondan ikinci değil. 167 ülke üzerinden yapılan araştırmada 66. sıradadır. oecd ülkeleri içerisinde sondan ikinci sıradadır.