şükela:  tümü | bugün
 • türkçe çevirisi zeynep heyzen ateş tarafından yapılan, ithaki yayınlarından çıkmış kitaptır.

  neil gaiman'ın anansi çocuklarından sonra yazdığı ilk yetişkin roman olan bu bu kitap, tom hanks yapımcılığında sinemaya uyarlanacakmış.

  her şey bi yana bu adam cidden edebiyatın rockstarı. (bkz: #29638605)
 • çocukken oda kapısı aralık uyuyanların kitabı: http://fabilog.com/…kitabi-yolun-sonundaki-okyanus/
 • öyküsü çokta etkileyici olmayan, çerez tadında okunabilecek neil gaiman'ın masalsı kitabı. aslında kitap iyi gidiyordu başlarda, konu baya ilgimi çekmişti ama sonlara doğru iyice boka sardı. kitabın sonundan haz etmedim, anlamamış da olabilirim pek tabii. var ise anlamlandırabilen, buyursun gelsin yeşillendirsin.

  --- spoiler ---

  arkadaş ne oldu, kitabın başında anılarını hatırlayıp anlatmaya başlayan adam meğersem ölü müymüş? en son öyle bir cümle kurdu ki, hepten mala bağladım. başta cenazedeki herkes onu merak edip aranıyordu, ondan sonra zaten ölmüşsün sen arkadaşa bağladılar. yoksa ölü değil de aynı anda birden fazla boyutta mı var oluyormuş? okyanus lettie ok anladık da, nedir bu hempstockların olayı, hangü türe mensublar ne iş yaparlar? kitabın sonunu anlamaya ya iq'um yetmedi, ya da neil gaiman sadece kendisi ve yakın çevresinin algılayabileceği bir son yazmış.
  --- spoiler ---

  çok daha iyilerini yazmıştın neil baba diyor, kitaba 10 üzerinden 6 veriyorum.
 • her okyanus bir yolun sonuna çıkacağından bebi etkilemeyen kitap.
 • ursula k. le guin'in etkileri fazlasıyla gözükmektedir.

  öyle ki ana karakterlerden birinin adı ursula.