• kanserli bölgeyi yani pop müziğini terketmek yerine eğitimli ve mükemmel sesiyle bu bölgede nefes alınacak bir yer açan harika sanatçı.
  • benim gibi 90'lı yıllarda çocuk olmuş nesil'den biri için çok şey ifade eden sanatçı.

-milat,
    -emanet,
    -sana bir şey olmasın,
    -büklüm büklüm,
    -edebiyat,
    şarkılarını çok severim.

türk pop müziğini en güzel şekilde temsil edenlerdendir. sadece şarkılarıyla gündeme gelmiştir.
    bu yönünü de hep taktir etmişimdir.

bu da bonus olsun: içime sinmiyor
  • türkiyenin en iyi kadın vokallerinden biri.

uzun zamandır hakkında yazmak istiyorum fakat yavan bir şeyler olsun istemiyorum.
    hakettiği yerin dışında bir yerlerde olmasına sevindiğim şarkıcıdır. nasıl bir dengesizliktir diye iç geçirişlerinizi duyuyor gibiyim. böyle çabuk tüketilsin, herkesçe beğenilsin, dillere düşsün, en alelade yerlerde çalınsın, şarkıları çoluk çocuğun ağzına marş olsun istemediklerimdendir.
    gerçekten çok özel ve nadide bir ses. güzel sesinin yanı sıra özel hayatıyla ilgili hiçbir şey bilmediğim, konuşma sesini bile duymadığım ve merak etmediğim bir kişilik. fazlaca dinlerim kendisini ama herhangi bir röpörtajını dinlemek istemedim bugüne kadar, googleda aratmadım. sesi bana kafi gelenlerden.
    sadece canlı dinleme fırsatım olmadığı için ve konser programına fazlaca ulaşamadığımdan şikayetçiyim o kadar.

sevdiğim şarkılarından bir kolajla neden bu kadar iddialı yorumlar yaptığımı anlatalım bari;

saklanma en sevdiğim şarkısı. müzikal bilgim yok atıp tutamam ama bir çift kulakla şarkının dik bölümüne çıktığında sesinin gücüne hayran olabilirsiniz. şöyleki

hıçkırmalısın şarkısında baymadan nasıl güzel nağme yapılır, bir şarkıda hem türk sanat müziği hem popüler müzik tınıları nasıl güzel harmanlanır hissedebilirsiniz. şöyleki

düştüysek kalkarız şarkısında bir şarkı insana nasıl böyle cesaret verir, nasıl yüreklendirir, ya da her acının arkasından kalkmasını toparlanmasını nasıl güzel öğretir, şaşırabilirsiniz.şöyleki

emanet şarkısıyla bir sevgili ne de güzel davet edilir, ya da hangi sevgili bu daveti reddedebilir düşünebilirsiniz. şöyleki

edebiyat şarkısıyla gidene ne denir, aslında ne denir bir daha öğrenebilirsiniz. şöyleki

işte böyle anlamlı şarkıların anlamlı yorumcusudur yonca lodi. umarım bizler için üretmeye ve söylemeye devam eder. bu kadar kötü yorumcu arasında pırlanta gibi değerdir.

edit : link hatası mesajı için rks8rks'e teşekkürler.
  • "kendi şarkılarımı çok beğeniyorum ama bana acı veriyorlar" diyen yorumcu.. gerçekten güçlü bir ses ve şarkıları süper.
  • türkiye'nin en underrated müzisyenlerinden biri.

bazı arkadaşlar yapmış ama ben funda arar'la karşılaştırmam bile. sıla'yı da zaten bence ses olarak bu seviyede olmadığı için kategoriye almıyorum ama kendisi bu sesle kariyerde bir sertab erener'e yaklaşabilmeliydi.
  • dans edebilen* degil, sarki söyleyebilen yonca.
  • kendi kuşağının en iyi şarkıcısı. bu ülkede ondan iyi şarkı söy-le-yen yok.
  • patates soyarken 29 ocak tarihli kelebek'i altına koydum. orda bir röportajı var kendisinin: başlık, "göz çapkınlıklarınız bizi delirtiyor". erkekler, kadınlar hakkında neleri yanlış bilir sorusuna 10 maddelik bir liste yapmış.

beşinci maddede demiş ki: "tüm kadınların aynı olmadığını bilmelisiniz. bütün kadınlar aynı kardeşim söyleminizden hoşlanmıyoruz" bilmem ne. öyle "bir liste yapayım, tüm kadınlar adına biz diyerek tüm kadınlar diye bir şey olmadığını savunayım. tüm kadınlar aynı şeylerinize gıcık oluyor, bu arada hepiniz aynısınız ama tam değil. uff benim kafam çok karışık. russell paradoksu benim için bir yaşam tarzı." demeye getirmiş.

dert oldu evet bana, durdum durdum bunu yazdım.
  • sezen aksu'nun yeter'ini yeniden yorumlamış. pek güzel olmuş. dinleyin dinlettirin. bir de nacizane gözlem. saçma sapan şeyler için çıkmıyor ortalığa. sadece şarkı söylemek için. mesafeli gözüküyor. iyi de ediyor.
  • çelik'in kadın hali fotoğraflarına bakınca farkettim. belki de yonca lodi hiç varolmadı. belki de çelik'in kadın halini senelerce yonca lodi diye dinledik.

http://img.internethaber.com/…3-04-13,-14.13.54.png

http://s2.ttnetmuzik.com.tr/…jpg?cacheid=1295425441

benzerlikleri inanılmaz.
hesabın var mı? giriş yap