*

şükela:  tümü | bugün
 • bu alandaki lisans dersleri için ideal bir seçim olan prof. dr. nuri tortop eseri.

  yönetim bilimi kitabında, öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu konular bir sıralama içerisinde; yönetim biliminin tanımı ve özellikleri, planlama, örgütleme, yönetme, koordinasyon, denetleme ve organizasyon ve metot konuları şeklinde sunulmuştur. ardından son yıllarda kamu ve özel sektör yönetiminde etkisini hayli hissettiğimiz modern yönetim teknikleri ayrıntılı incelemeye tabi tutulmuştur. bu doğrultuda sırasıyla; sistem yaklaşımı, amaçlara göre yönetim, yöneylem araştırması, sibernetik, durumsallık yaklaşımı, z teorisi, stratejik planlama ve yönetim gibi konularda bilgiler verilmiştir.

  kitabın bu basımında, kamu yönetimi ve son gelişmelerle ilgili konulara da ağırlık verilmiştir. kitabın son kısmında; genel kamu yönetimi, bürokrasi, türkiye'de bürokrasi, bürokratik yozlaşma, idari reform, etkin yönetim, kamu yönetiminde değişim, yeni kamu yönetimi, yönetişim, yeni sağ ve kamu sektörü reformları, küreselleşme ve yerelleşme, toplam kalite yönetimi ve kriz yönetimi gibi konular ayrıntılı bir şekilde sunulmuştur.

  kitabımızın türk kamu yöneticilerine ve bu alanda eğitim gören öğrencilerimize yararlı olması en içten dileğimizdir. eksikliklerimizin bulunacağı muhakkaktır. okuyucularımızın eleştirileri ile önümüzdeki dönemde yepyeni bir yönetim bilimi kitabı hazırlığı içinde olduğumuzu belirtirken, bu eserin yalnız öğrencilerimiz için değil, tüm okuyucularımız için faydalı olmasını dileriz…
  (tanıtım bülteninden)

  sayfa sayısı: 544
  baskı yılı: 2016
  dili: türkçe
  yayınevi: nobel akademik yayıncılık
  isbn: 9786051333892

  http://www.idefix.com/…-kalite/urunno=0000000417460

  http://www.kitapyurdu.com/…-nuri-tortop/100677.html
 • idarenin gerçek işleyişini inceleyen bir disiplin.