şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
  • istanbul üniversitesi'nde yüksek lisansını yapmayı düşündüğüm bölüm. bilgi sahiplerinin yeşili yakması beni sevindirecektir.
  • içerisinde hem yönetim hem de bilişimi barındıran bir bölümdür.
    raşit doğan (ybs mezunu) tarafından çok iyi anlatılmış.
    http://www.rasitdogan.com/…lisim-sistemleri-bolumu/
  • sanilanin aksine dalgasina icerigi bir derslik bir olay fil`an degil harbi anabilim dalidir, doktora da dahil egitimi gorulebilir.

benzer bir disiplin:

(bkz: isletme enformatigi)
  • endüstri mühendisliği lisans mezunu ve it sektöründe çalışan biri olarak yüksek lisans yapmayı düşündüğüm bölüm. boğaziçini hedefliyorum, bu konuda çok değerli fikirlerini paylaşmak isteyen yazarların mesajlarını beklerim.
  • efenim lisansını bilmem, ama yüksek lisansı 1 ay önce bitirdiğim bölümdür.

marmara universitesi ve itu gibi okullarda mühendislik fakültelerinin altında, bahçeşehir üniversitesi ve yanlış bilmiyorsam istanbul bilgi üniversitesinde sosyal bilimler enstitüsünün altında bulunan bölümdür. sosyal bilimlerde olduğunda mba diploması almış oluyorsunuz. mba altında yönetim bilişim sistemleri uzmanı olarak mezun oluyorsunuz.

benim gibi bt sektöründe 7-8 yıl deneyim kazanmış kişiler için daha çok etiket ve biraz literatür hakimiyetine faydası oluyor. ancak yeni mezun ya da tecrübesizseniz şiddetle tavsiye ederim. sektöre ait gerçekçi bilgiler ve tecrübeler kazandırıyor.

proje yönetimi, bilgi sistemleri yönetimi, girişimcilik, veri ambarı ve iş zekası, muhasebe-finans v.s. gibi konularda bilgi ve fikir sahibi olmanıza yarar sağlamaktadır. dediğim gibi bana faydası az da olmuş olsa, pişman olmadım, keyifli ve okunası bir bölümdür.
  • bu dönem deu'daki yüksek lisans programına başvurmayı düşündüğüm bölümdür. özellikle bilim sınavı konusunda bilgi sahibi yazarların yesillendirmesi çok güzel olur çok da güzel iyi olur.
  • anadolu üniversitesi işletme fakültesi bünyesinde açılan bölüm.
  • istanbul üniversitesinde, yüksek lisansını yaptığım, işletme iktidadı enstitüsüne bağlı bölüm. bölümdeki hocalarımdan çok şey öğrendim. az önce proje notum açıklandı artık mezunum.
  • işletmelerin sorunlarına yazılımsal çözümler getirmeyi amaçlayan tatlı bir bölüm. bölümün kalitesini ise dersleri veren hocalar belirler. modern programlama dilleri yerine basic falan öğreten hocalar varsa, kesinlikle uzak durulması gerekir. sanılanın aksine bu bölümü başarıyla bitirmek için ise programlama dili bilmeye gerek yoktur. hiçbir dili düzgün bilmeden profesör bile olabilirsiniz. bizim bölümde işletme temelli dersler ve hocalar ağırlıktaydı.
  • epey uzun süredir yaptığım araştırmalar sonucunda okumaya karar verdiğim yeni bölümüm. karar verme sebebim şu, ne mba ya da diğer management programları gibi direkt olarak yönetim odaklı bir bölüm, ne de computer science ya da diğer mühendislikler gibi pür teknik bir bölüm. tam olarak ikisinin kesiştiği arada yer alıyor, dolayısıyla iki tarafa da yanaşma esnekliği sağlıyor. amacım işin teknik tarafından ziyade daha çok yönetim tarafına eğilmek olduğundan bölümü sosyal bilimler enstitüsü altında tutan bilgi üniversitesi'nde başlamayı planladım. hayırlısı olsun diyorum.

bu arada boğaziçi mis'deki bir takım arkadaşlarım üzerinden ilerlersek bu bölüm mezunları gerçekten güzel yerlere hızlı bir şekilde gelme imkanı kazanabiliyorlar.
hesabın var mı? giriş yap