şükela:  tümü | bugün
 • işletme bölümünde hem lisansta hem de yüksekte illa ki okutulan ders.
 • halkla iliskiler 2. yariyil dersi
 • isletme anabilim dalinin yuksek lisans bilim dallarindan biri.
 • galiba artık 2 senelik bir bölümdür.
 • koü endüstri müh. bölümünde son sınıfta verilen bela oğlu bela ders.sen kalk finale girerken 450 sayfayı ilk okul çocuklarının yöntemiyle ezberlet, herkesi dersten bırak, sonra da "bu bir yönetimdir" ve "bu bir organizasyondur" de.seni, sabahın bu saatinde hala senin dersini ezberliyor olmam ve sınavdan çıktıktan 10 dk. sonra hepsini unutacak olmam sebebiyle gözlerinden öperim hocam.
 • ben yüksek yaparken bi yandan çalışıcam diye girip 1 yıl boyunca deliler gibi ödev yetiştirmeye çalıştığım, 1,5 senedir de aynı hızla olmasa da aynı suçluluk duygularıyla tezimi bitirmeye çalıştığım, dokuz eylül üniversitesi işletme ana bilim dalı yüksek lisans programı.

  çok çok nitelikli hocaları olduğu gibi inanılmaz kifayetsiz hocaları da mevcuttur.
 • iktisat bölümü 3. sınıf 1. yarıyıl seçmeli dersi.bu ders için en ideal kitap hiç şüphesiz tamer koçel in işletme yöneticiliği isimli şukela eseridir.toplamda 759 sayfa olan bu kitabın öncelikli konusunu organizasyon teorileri oluşturur.sonraki kısımlarını örgütlerde davranış, yöneticilik, motivasyon, organizasyonlarda çatışma ve değişim konuları oluşturur.

  efenim bu dersin bismillahı kısaca sanat ve yönetim arasındaki fark ve benzerlikler ile yönetim ve organizasyon arasında bazı haytaların göremediği kavramsal farklılığın ince çizgisidir.

  (bkz: ince çizgiyle kalın çizgi arasındaki ince çizgi)

  bu dersin öncelikli amacı kişisel gelişim ve yönetim konusunda hizmet vermektir.durumun önemine istinaden işletme yönetimi ve organizasyonu ile ilgili kavram, teknik, yaklaşım ve teorileri ele alır.dersin hocasına bağlı olarak gereğinden fazla doing the right things lakırdısını duyabilirsiniz.yöneticinin yetişme ve gelişme döneminin temel amacı olan doğru işler yapma hususu en gözde mıntıkalardandır.bu ders biraz ezber, hızlı okuma ve sabır gerektirdiğinden derse karşı hissettiğiniz nefretin dayanılmaz hafifliği olabilir.bu dersten çakan, yaz okuluna ya da bütünlemeye kalan güruha tavsiyem nasıl olsa unuturum dediğiniz bu dersin içyüzünü analiz etmeye çalışın.kesinlikle ipe sapa gelmez sözel derslerden oldukça farklıdır.

  ayrıca bu lanetin bir de şöyle güzide konuları vardır:

  (bkz: framing)
  (bkz: title)
  (bkz: scientific management)
  (bkz: environment)
  (bkz: transaction cost)
  (bkz: core competency)
  (bkz: outsourcing)
 • dünyanın en sıkıcı derslerindendir. işletmeci zırvalarıyla doludur. yok klüp tipi lider yok baskın basanındır yöntemiyle piyasaya hakim olma stratejileri. bööğ!

  ders kitabı, uykusuz geceler için başucunda bulundurulmalıdır. 20 saatlik lezzetli bir uykunun ardından bile adamı uyutur. özellikle halil can'ın kitabı tavsiye edilir.

  http://www.seckin.com.tr/urun.aspx?productid=2629
 • işletme yüksek lisansı alanında bir bilim dalıdır.bu dalda çalışmak isteyen arkadaşlar modern yönetim teknikleri,örgütsel davranış,stratejik yönetim,işletme politikası ve bazı okullarda insan kaynakları konularında eğitim alır,master yaparlar.temel kaynak olarak şahsi önerilerim şunlardır.

  tamer koçel,işletme yöneticiliği,
  erol eren,örgütsel davranış ve yönetim psikolojisi
  erol eren,stratejik yönetim ve işletme politikası
  erol eren,yönetim ve organizasyon
  göksel ataman,işletme yönetimi
  zeyyat sabuncuoğlu,insan kaynakları yönetimi
  peter drucker,gelecek için yönetim
 • sik kalitesinde bir derstir.