şükela:  tümü | bugün
 • *kim hyeong-joon' un ilk deneyimi olan 2010 yapımı, akıllara zarar kore filmlerinden biri daha...*
 • intikam üzerine yapılmış bir kore filmi .. başlarında bana av mevsimini hatırlatsa da oldboy benzerliğinde devam etmektedir. izlemeye değer bir film olduğunu düşünüyorum . 6/10
 • eğer film hakkında bir beğeni skalası söyleyecek olursak oldboy filmini sevenler * bu filmi de seveceklerdir.

  adli tıp uzmanı: kurbanın penisiline alerjisi varmış.
  öğrenci: antibiyotiklere mi demek istiyorsunuz? ama bu her yerde kullanılır.
  adli tıp uzmanı: alerjisi olan biri için ufak bir doz penisilin bile ölümcül olabilir. koca, eşi için çok yüklü bir hayat sigortası yaptırır. farenjit olmuş numarası yaparak hastaneye gidip iğne olur. evine geri döndüğünde karısıyla cinsel ilişkiye girer. kocanın menisinde bulunan antibiyotik kadının vücuduna geçer. bu küçücük hastane makbuzu katilin yakalanmasında önemli rol oynadı.
 • evet oldboy filmiyle kafayı bozmuş kitleyi yok sayarsak(isyan ediyorum artık şansal! sesli isyan ediyorum. hay ulan park chan-wook, keşke çekmeseydin şu filmi! seni sevmesem büyük küfür ederdim valla! ya birader! yeterin lan! her sikimi oldboy'a bağlamaktan yorulmadınız gitti be! yeter be!); vasat cıvarı bi film. gerilim-gizem-dram filmi. başrolünde gonggongui jeog'dan beri adamlarımdan olan sol kyung-gu var. abimiz filmi tek eliyle finale kadar taşıyor diyebiliriz. yan karakterler de sırıtmıyor. senaryo derli toplu ilerliyor. yönetim ise bir ilk film için başarılı bence.

  konusu şöyle: bir nehir kenarında, başı, kolları, bacakları ve gövdesi kesilmiş bir kadın cesedi bulunur. kore'nin ünlü adli tabiplerinden ming-ho, bu cinayet için görevlendirilir. gil grissom'ı cebinden çıkaracak donanıma sahip ming-ho çok geçmeden polisi katile yönlendirecek bulgulara ulaşır ve katil sung-ho kısa sürede yakalanır ve suçunu itiraf eder. ancaaak, film de bundan sonra başlar. yurt dışından gelen kızını karşılamak için havaalanına giden ming-ho kızı yerine, onun elleri, kolları, ağzı bağlı fotoğraflarının olduğu bir zarf alır. aynı anda kendisine telefon eden gizemli biri eğer sung-ho'yu kurtaramazsa kızını öldüreceklerini söyler. böylece ming-ho için zamana, polise ve katillere karşı amansız bir yarış başlamış olur.

  doğrusu film tatmin edici. işin içinde iş varcı yaklaşımla, mümkün mertebe gerilimi düşürmemeye çalışan, gizem unsurunu finale kadar diri tutan bir yapım. son her ne kadar şaşırtıcı ve iyi düşünülmüş olsa da,

  --- `çok ciddi spoiler. sakın okuma bak. sakın diyorum. olm okumasana!` ---

  --- `çok ciddi spoiler. sakın okuma bak. sakın diyorum. olm okumasana!` ---

  sivrisineğin çükündeki dnadan suçlu tespit edecek kadar işinde iyi bir adli tıp uzmanının o numarayı yemesi, maktûl otopsi sürecinin nasıl işlediğini az-çok bilen biri olarak(çok csi izledim ben) bana mantıklı gelmedi. o uzuvların maktûle ait olmadığını anlaması gerekirdi diye düşünüyorum.

  --- `çok ciddi spoiler. sakın okuma bak. sakın diyorum. olm okumasana!` ---

  --- `çok ciddi spoiler. sakın okuma bak. sakın diyorum. olm okumasana!` ---

  bunun dışında gayet eli yüzü düzgün bi film. izle şansal...
 • intikam duz bir cizgi degildir, bir orman gibidir, yolunu kaybedebilirsin demisti tarantino kill billde.. bence bu filmde eleman bey, yolunu kaybetmemis, aksine, bilincli yapilan her haksizligin, buyuk konusulan her sozun insanin basina gelmesi dusturunda, araci olmustur..

  cekik gozlulerin, "akildaki acinin kalptekinden daha izdirapli oldugu" felsefesiyle yaptiklari her film aklimizi dumur ediyor.. bu irkin intikami agir oluyor arkadas.. korelilerle, caponlarla millet olarak dostane iliskilerde bulunuyor olmamiz atalarimiza bir kez daha sukranlarimizi sunmamizi gerektirir..

  filmde adalet arayisi iyi guzel de tamamen sucsuz birinin bir baskasinin cezasinda alet olarak kullanilmasi gerekiyorsa ne yapmali insan.. ama bir suçun cezasi, suçlunun sadece dort duvar arasinda yasamasiyla cekilmis, tamamlanmis olur mu.. yoksa hapishaneler foucault'un dedigi gibi, acilari dindirmek, magdurun hak'kini vermek icin degil de daha kontrol edilebilir bir toplum yaratmak, belli tip suclari duzenleyip, yonetilebilir hale getirmek icin midir..

  adalet tam olarak ne demektir acaba.. platon, bile devleti sadece bu kavrami aciklamak icin yazmamis miydi.. filmde adalet yerini buldu denilebilir mi, peki ama o kusursuz fizik, pembelesmis memeler ne olacak.. hye-jin hanin guzelligini de es gecmemek gerek.. david lynch filmlerinin sonu ve barindirdigi felsefe takdir edilirken bu film ve yonetmeninin 5 entry haketmesi hic adil degil.. dua edelim de allah korusun yonetmen adalet arayisina girmesin..
 • bir grup aşırı seven insan, ama sevdikleri öyle genel insanlık vs değil. tek bir saplantı halinde... sonra gelsin intikam. bu kadar sevgi dolu bir adam bu kadar nefret dolu bir adamla nasıl aynı olabiliyor? koreliler öc filmlerinde neden bu kadar başarılı? hikayeler neden bu kadar sapıkça? inceleme konusu kesinlikle
 • güney kore'den intikamın kitabını yazan bir başka film.

  --- spoiler ---

  --- spoiler ---

  --- spoiler ---

  twist ending mi ararsın, iyi ve kötünün yer değiştirmesini mi ararsın (aslında fimde iyi taraf yok), intikam mı ararsın; hepsi fazlasıyla mevcut. bize kalan da filmin sonunda "siktiiiir" ifadesi ile ekrana öylece bakmak.

  --- spoiler ---

  --- spoiler ---

  --- spoiler ---
 • senaryodaki bazı aksaklıkları saymazsak, intikam alma konusunda her filmle kendini aşan güney korelilerin, 2010 yılı yapımı güzel filmi.

  ayrıca, ne içiriyorlar size orada da böyle intikam senaryoları yazıyorsunuz yahu? yoksa güney kore'nin havasından mı oluyor bunlar hep?
 • senaryosuyla "böyle intikam mı olur lan" dedirten bazı yerlerde akıcılığını kaybetse de sonunda hafızalarda kendisine kocaman bir yer edinen 2010 güney kore yapımı olan kim hyeong-joon filmi.
 • "intikam bizim işimiz" temalı bir başka güzel kore filmi.

  başrol oyuncusu filmi gerçekten başından sonuna kadar sırtlayıp götürmüş maaşallah. ve fakat izleyici olarak benim aklımın ucundan geçen şeyin (parçaların bütünlüğü sorunsalı) bu çok zeki bir hocanın, acar çaylağın ve dahi teşkilatın eskilerinin aklına gelmemesi biraz garip olmuş. gerçi filmi bunun üzerine inşa etmişler, olur o kadar. yine de aklına gelenin başına gelmesi insana okkalı bir küfür ettiriyor, o ayrı.

hesabın var mı? giriş yap