şükela:  tümü | bugün
 • "the coolest yogurt in town."
  sloganıyla çok yakında istanbul'da girmedik miğde bırakmayacaklarını düşündüğüm
  acayip leziz şey.

  bildiğin yoort.
 • istinye park'ta afm fuayesinde standı olan donmuş yoğurt markası.

  hem kalorisi düşük, hem kalsiyum zengini , hem tatlıymış. valla kalorisi düşük mü bilemiycem ama, yıllarca meyvalı yoğurt diye danone'ye saldıran beni, bir tür titreme haline sokabilmiş yiyecektir. bir nevi dondurma + krema diyebilirim. türkiye'ye getiren biletix'i de getiren amcalarmış ve bardakta mısır gibi zincire dönüşecekmiş bu satış noktaları.
  yani şöyle diyim, kapitalizmin köpeğiyim ondan starbucks içiyorum insanlarına dönmek istemem ama, tüm öğle yemeği paramı gidip bu adamların standına bırakmak istiyorum şu an..
 • for more information please visit http://www.yoort.com.tr/ diye ekleyim bende.
 • istinye park, afm sinemalarının içinde “kusura bakma dondurma!” sloganıyla satış yapan bir yoğurtçu.
  içme suyu, yağsız yoğurt, şeker ve yağsız süt tozundan yapılan ve aynı zamanda probiyotik olan yoort; ahududu, çilek, böğürtlen, nar, ananas, kivi, karpuz, şeftali, incir, mango, muz, kavun, üzüm ve kiraz gibi meyvelerin yanı sıra badem, şam fıstığı, ceviz, hindistan cevizi, bal, kondanse süt (yoğun kıvamlı tatlı süt), m&m, chocolate chips, cookies & cream, nesquik ve kellogg’s special k gibi tatlı ve tuzlu topping’lerden sizin tercih ettikleriniz ile beraber servis ediliyor. mekânda toplam iki temel çeşit yoort var. bunlardan ilki sade olan ve üzerinde toppingler ile servis edilen orijinal yoğurt, diğeri de özel lezzetlere sahip meyvelerden yapılan ‘haftanın yoğurdu’. topping ile orta boy yoğurt 6,50 ytl, haftanın yoğurdu 7,50 ytl. ayrıca üç ayrı topping ile zenginleştirilmiş bir yoort içeceği alabilirsiniz.
  yağsız geleneksel türk yoğurdunu dondurma şeklinde sunan mekana, yoğurdun anavatanında olduğuz halde dünyanın parasını ödemek zorunda kalıyorsunuz. şahsen bir daha gideceğimi sanmıyorum.
 • yakında caddebostan'da yıllardır hotiç'in bulunduğu mekana açılacak olan tükkan.
 • capitol'de yeni açılmış cici yer. dondurma lezzetinde muhteşem yoğurtları var.
 • türkçe'nin içine etmenin yeni örneği..
 • güzel bir ticari fikir deyip firmanın hakkımızdakiler bölümüne bakıyoruz;

  türkiye’yi türk kültürünün en eski yiyeceklerinden birinin yeniden keşfi ile tanıştırıyor.
  fermente süt ürünlerinin kökeni bundan 4500 yıl öncesine dayanmakla birlikte yoğurdun 10. yüzyıldan beri anadolu’da tüketildiğini kaşgârlı mahmut'un yazdığı divan-ı lûgati't türk ve yusuf has hacip'in yazdığı kutadgu bilig adlı eserlerinden biliyoruz.. diye devam ediyor.

  yani sen bu kadar türk kültüründen bahset, ilk sözlük lügatilere kadar git, övün tepin dur ondan sonrada nasıl bir görmemişlikse frozen yogurt yok tappings yok cookies and bilmem ne yaz listene! ee pes! aşalık duygusunun bu kadarı!

  birde deki %100 orjinal türk yogurdu ile yapılmıştır ama ben senden bunu ingilizce isteyecem nerdeyse öylemi?
  yahu bir silkelensekte kendimize gelsek artık. bizim resmi dilimiz ingilizce değil, herşeyi ingilizceye çevirmek bizi daha çağdaş değil daha gerzek gösteriyor özelliklede zaten burdan cikan şeyleri..
 • ilginçtir ki bu markanın türkçeyi bozduğuna dair eleştirilerin benzeri, gazete haberlerine göre bugünlerde ingiltere'de de yapılıyormuş.

  http://w9.gazetevatan.com/…sid=240536&categoryid=30

  ingilizcede "yoghurt" olarak yıllardır kullanılan kelimeyi bir firma kendi ürününde "yogurt" olarak değiştirmiş. sebep de (firmanın dahil olduğu federasyonun ifadesine göre) "artık yeni ve modern kelimelerin kullanılması gereği" imiş.

  haberde bizler için dikkat çekici asıl nokta ise şu:

  "federasyon başkanı, kelimenin türkçe orijinalinin de kendi tezini desteklediğini belirtti."

  hadi bakalım; "yoghurt" mu? "yogurt" mu? "yoğurt" mu? yoksa "yoort" mu?
 • nootlu veya tooklu pilavın yanında süper gidiyor. wow man!