şükela:  tümü | bugün
  • yordam kitap, yayınladıkları romanlarını bu ad ile çıkarmakta.

yordam edebiyat'tan çıkan kitaplar için
  • normalde dünya klasiklerini iş bankası yayınları hasan ali yücel serisi dışında okumam pek ama yordam kitab'ın çevirilerini de kuram kitaplarından vs. bildiğim için edebiyat çevirilerine bir şans vermek istedim ve tolstoy'un savaş ve barış kitabını yordam edebiyattan okumaya karar verdim. fiyat olarak da neredeyse devamlı %50 indirimde olduğundan çok uygun bir fiyata aldım.

okumaya başladığımda çeviri konusundaki kaygımın boşuna olduğunu hemen anladım. kitabı çeviren mete ergin harika bir iş çıkarmış. o kadar titiz çalışmış ki kitabın sayfaları ilerledikçe tolstoy'un bile gözden kaçırdığı bazı noktaları dipnotlarda belirtmeyi ihmal etmemiş. ilgilileri bilirler, özellikle edebiyat klasiklerinde çeviri kitabın okunurluğunu çok etkiler. yordam'ın çevirisini elinize aldığınızda su gibi akıp gidiyor.

pek çok klasik eseri çevirmeye devam eden yordam'dan dahasını da bekliyoruz. kitap fiyatlarının bu denli fahiş olduğu günümüzde iyi kitaba uygun fiyata ulaşma imkanı sağladığı için kendimizi şanslı hissediyoruz.